Як вивчити всі сили у фізиці. найпростіші завдання з хімії 8 клас.

Фізика вивчає найбільш загальні закономірності існування матеріального світу. Все, що відбувається в природі, є наслідком дії тих чи інших сил. Вивчаючи ці сили, можна просто спробувати визубрити їх список. Але правильніший інший підхід - через розуміння того, що і чому відбувається в навколишньому світі.
Інструкція
1
Існує два варіанти навчання. У першому випадку людина механічно заучивает різні істини, його головне завдання полягає в тому, щоб зуміти відповісти на питання викладача, скласти іспити. Такий варіант не дає головного - розуміння, тому отримані знання виявляються дуже неміцними і швидко забуваються. Але є й правильний шлях, на якому знання здобуваються не через зазубрювання, а через розуміння досліджуваного матеріалу.
2
Для швидкого і міцного запам'ятовування існуючих сил необхідно знаходити конкретні приклади їх дії. Наприклад, підкинуті предмети падають вниз - це приклад впливу сили гравітації. Крім того, всі предмети мають вагою, що теж є нічим іншим, як наслідком гравітаційного впливу. Якщо людина, наприклад, важить 70 кг, то це означає, що він впливає на опору (стать, землю, платформу ваг) саме з такою силою, що виникає в гравітаційному полі Землі.
3
Логічно припустити, що на іншій планеті сила тяжіння буде іншою, тому вага теж буде відрізнятися. Чому ж він буде дорівнює? Вага тіла дорівнює його масі, помноженої на прискорення вільного падіння. Прискорення вільного падіння вимірюється в метрах на секунду в квадраті і буде відрізнятися у різних планет. Наприклад, у Землі воно дорівнює 9,8 метра на секунду в квадраті, а в Місяця - вже тільки 1,6. Прискорення вільного падіння характеризує силу, з якою планета притягує тіла. Зверніть увагу, що маса характеризує не вагу тіла, а його міру інертності. В умовах невагомості тіла нічого не важать, оскільки немає гравітації. Але щоб зрушити їх з місця, необхідно докласти певну силу. Чим масивніше тіло, тим більше повинна бути ця сила.
4
Уявивши, як буде змінюватися вага людини на різних планетах, ви зможете легко і швидко вивчити поняття гравітації, розібратися з вагою, масою, прискоренням і іншими поняттями даної теми. З'явиться струнке логічне розуміння процесів, що відбуваються, при цьому досліджуваний матеріал не доведеться заучувати насильно, він буде запам'ятовуватися у міру його вивчення. І все тому, що ви розберетеся в суті явища, зрозумієте, що, як і чому відбувається.
5
Використовуючи цей принцип, ви зможете швидко вивчити та інші існуючі в природі сили. Наприклад, для вивчення електромагнітної взаємодії вам необхідно зрозуміти, як протікає електричний струм по провіднику, які поля при цьому утворюються, як вони взаємодіють і т.д. Розібравшись у цьому, ви будете розуміти, як працює електричний двигун, чому горить лампочка і т.д. і т.п.
6
Вивчаючи сили, обов'язково розбирайтеся в тому, як вони пов'язані між собою, на що впливають, які процеси відбуваються в світі під їх впливом. Знаючи це, ви легко зможете розповісти викладачеві про ту чи іншу силі, привівши конкретні приклади. Навіть якщо ви забудете при відповіді якусь формулу, це навряд чи знизить вашу оцінку. Для викладача важливо розуміння вами досліджуваного матеріалу, а формулу для конкретних розрахунків завжди можна подивитися в довіднику.