Що робити при наближенні грози.

На початку літа особливо часто спостерігається гроза. Вона є небезпечною через блискавки, яка переміщається з величезною швидкістю і несе в собі високі електричні розряди. Для того щоб уникнути необоротних наслідків, при наближенні грози необхідно дотримати кілька простих правил.
Інструкція
1
Перед грозою спостерігається тимчасове затишшя, а також різко змінюється сила вітру. Коли гроза вже почалася, визначте, на якій відстані ви знаходитесь від епіцентру. Порахуйте, скільки секунд пройшло від спалаху блискавки до гуркоту грому. За швидкістю звуку обчислюється відстань. Відповідно до формули розрахунку, одна секунда дорівнює 300 метрів. Приміром, ви нарахували 6 секунд, значить, до епіцентру грози 1800 метрів. Відповідно, у вас є час сховатися. Якщо грім прогримів відразу, терміново шукайте укриття, так як ви знаходитесь в найнебезпечнішому місці.
2
Вода є хорошим провідником електрики. Тому якщо гроза застала вас у озера, річки, ні в якому разі не купайтеся. Відійдіть від водойми на відстань 30 метрів. Відправляйтеся в найближче селище, село для пошуку укриття. Не забудьте вийняти з кишень металеві предмети.
3
При знаходженні будинку під час грози вимкніть всі побутові електричні прилади з розеток. Вимкніть світло, закрийте вікна та двері. Врахуйте, що при грозі ні в якому разі не можна топити піч, так як через трубу може потрапити блискавка, адже дим має високу провідність. Вимкніть мобільний, стаціонарний телефон. Поки не закінчиться гроза, тримайтеся подалі від них, так як магнітне поле більшою мірою притягує електричні розряди.
4
У високі і самотні дерева частіше потрапляє блискавка. Тому якщо ви знаходитесь в лісі, знайдіть невеликий чагарник, сядьте навпочіпки і перечекайте в такому положенні грозу. Врахуйте, що вставати на повний зріст, а також лягати на землю не можна, так як вам потрібно зайняти якомога менше місця на поверхні.
5
Якщо в грозу ви їдете на автомобілі, поступово зупиніться, припаркуйтеся на узбіччя дороги та заглушите машину. Коли ж гроза застала вас мотоциклі, скутері або іншому відкритому транспорті, негайно залиште його і відійдіть на відстань не менше 30 метрів.
6
Знайдіть укриття, якщо при наближенні грози ви перебуваєте на вулиці. Не рекомендується використовувати парасольку, так як металеві спиці проводять електричний струм. Відійдіть від високовольтних стовпів, а також одиноких дерев. Врахуйте, що в мокрому одязі під час грози знаходитися небезпечно, так як по воді поширюється електричний розряд з найбільшою швидкістю.