Як зробити коптильню своїми руками. Як зробити коптильню своїми руками.

Заміський будинок або дача може стати відмінним місцем для облаштування саморобної коптильні, тим більше що зробити це не так складно. Експлуатація даного пристрою не зажадає від вас великих витрат, а копчена птиця, сало, риба і м'ясо вам гарантовані в найкоротші терміни, причому найкращої якості. Отже, прийшов час для виготовлення коптильні власними руками.
Вам знадобиться
 • - бочка;
 • - металеві прути;
 • - труба або кардан;
 • - тріски або тирсу;
 • - паяльна лампа;
 • - відро;
 • - металева сітка.
Інструкція
1
Нескладно зробити коптильню власними руками зі старої бочки. Якщо ви вирішили використовувати для цього металеву бочку, тоді прожгіте її на вогнищі. Якщо ж бочка дерев'яна - ретельно помийте її і висушіть. Просвердлите збоку бочки кілька отворів для металевих прутиків, на які в подальшому будуть підвішуватися продукти для копчення.
2
Для виготовлення коптильні вам також знадобиться так званий стакан, який слід вставити в отвір на дні бочки. Його можна зробити з труби діаметром п'ять-шість сантиметрів або кардана, запаявши один кінець. Товщина цього стакана повинна становити не більше трьох міліметрів, а довжина - чотири-п'ять сантиметрів. Залишилося лише насипати на дно склянки тріски і стружки вільхового дерева і нагріти паяльною лампою, на прути підвісити рибу або м'ясо для копчення.
3
Звичайна металеве відро можна пристосувати для виготовлення коптильні. Візьміть відро з кришкою і вставте в нього підготовлені сітки зі сталевого дроту, діаметром три-чотири міліметри. Розмір сіток подгоните за розміром відра, одна сітка повинна бути встановлена на відстані десять сантиметрів від верху відра, друга - на п'ять сантиметрів вище.
4
Насипте на дно відра вільхові тирса, стружки або дрібно нарізані палички шаром в два сантиметри. На сітки укладете рибу або м'ясо, накрийте кришкою відро і поставте на вогонь. Чим більше буде вогонь, тим швидше почнуть тліти тріски для копчення, з'явиться характерний ароматний дим. Не рекомендується відкривати кришку в процесі копчення. Після закінчення зніміть відро з вогню і почекайте, коли коптильня охолоне. Потім зніміть рибу або м'ясо і провітріть протягом п'ятнадцяти хвилин, тепер продукти готові до вживання.
Корисна порада
Перед копченням рибу слід очистити від луски і нутрощів, пересипати сіллю і залишити на десять хвилин, потім ретельно промийте і розкладіть на сітки таким чином, щоб тушки не торкалися одне одного і не спікається при копченні. М'ясо слід попередньо замочити в солоній воді з додаванням спецій.
Коптити продукти на дачі досить легко. Для цього тільки необхідно з підручних матеріалів зробити коптильню . Така споруда дозволить вам готувати делікатес в будь-який час.
Вам знадобиться
 • - молоток;
 • - цвяхи;
 • - пила;
 • - пакля;
 • - дошки і бруси.
Інструкція
1
З бруса зберіть основу для коптильні. Збийте об'ємний прямокутник. Висота його повинна бути близько 2 метрів, а ширина і довжина - метр. З трьох сторін обейте даний прямокутник дошками. Рекомендується для цієї мети використовувати статеву дошку, так як у неї є паз і ключ. В результаті повинна вийти безшовна стіна. Якщо ж щілини все-таки залишилися, то щільно закрийте їх клоччям.
2
З четвертого боку перебуватиме двері. Точно за розмірами отвору зробіть щит з дощок і прикріпіть до нього ручку, петлі і клямку. Після цього прибийте петлі до корпусу коптильні і навісьте двері.
3
Дах робіть двосхилий з деревини. Пол аналогічно стінам забийте дошкою. Дотримуйтесь головні умови - щільність і відсутність щілин. У даху зробіть квадратну дерев'яну трубу. У неї обов'язково повинна бути засувка. Ви можете встановити в трубу звичайну пічну засувку, яка служитиме своєрідною дверцятами для виходу диму.
4
Далі переходите до виготовлення внутрішніх полиць. Відразу варто відзначити, між дошками повинні залишатися щілини. Дим через них повинен проходити вільно. Рекомендується робити зазор в 2-3 см. Під полками вкрутите залізні гаки. На полицях зручно коптити великі продукти, а на гаках - дрібні.
5
Після цього переходите до складання печі. Для початку необхідно розкроїти лист крейдою. Вам потрібно зробити куб розміром 50х50х50. Усередині куба вварено ще один лист, який повинен розділяти піч надвоє. Шов робіть цілісним, щілин бути не повинно. В результаті біля печі повинно вийти два герметичних відсіку. В одному відсіку буде топка, а в іншому - тирса. У нижньому відсіку зробіть отвір і вварено в нього трубу. Через неї буде виходити дим. Ця труба повинна щільно підходити до коптильні. Вам залишилося зробити дверцята для топки. Врахуйте, дверцята повинна закриватися щільно.