Як зняти шпалери.

Ви задумали поміняти шпалери і поклеїти нові? Тоді ви повинні розуміти, що старі шпалери слід зняти. Якщо цього не зробити, то виникнуть непередбачені труднощі, які можуть привести всі ваші зусилля до нуля.
Вам знадобиться
 • - вода
 • - поролоновий валик
 • - кисть
 • - тазик
 • - губка
 • - шпатель
 • - гумові рукавички
Інструкція
1
Якщо ваш будинок дуже старий, то ви повинні зняти шпалери до штукатурки. Якщо будинок панельний, то до бетонної плити. У кожному разі наберіться терпіння і виконайте цю роботу ретельно. Не можна клеїти нові шпалери на старі, бо після їх висихання на стіні утворюються бульбашки, які не тільки зіпсують зовнішній вигляд, але і заподіють вам масу проблем. Ви повинні враховувати те, що шпалери бувають різні за своєю структурою, тому і зніматися з поверхні стіни вони будуть по-різному.
2
Шпалери флізелінові, скло шпалери , структурні - знімаються без особливих зусиль. Ви тільки потягніть за край полотна знизу від підлоги або зверху від стелі, і воно відокремиться від стіни без особливих труднощів.
3
У вінілових шпалер трохи по-іншому. Ви зніміть верхню плівку, а паперове підстава шпалер залишиться на стіні. Нехай це вас не бентежить. Така основа може служити, як фінішна шпаклівка. На таку підставу ви можете сміливо клеїти нові шпалери .
4
Паперові шпалери рідко відділяються від стіни одним полотном, якщо вони приклеєні міцно. Тому для того, щоб зняти паперові шпалери , їх слід рясно намочити водою. Найкращий варіант - зробити це поролоновим валиком. Ви берете поролоновий валик, занурює його в тазик з теплою водою, даєте йому трохи стекти. Потім акуратно мочите стіну знизу вгору, намагаючись, щоб вода не стікала на підлогу. (Ви зрозумієте, коли шпалери стануть промокати - вони потемніють). Після цього, дайте їм «постояти» хвилин 20 - 25. Поки ділянку намокає, перейдіть до іншої стіни. Ви повинні пам'ятати, що панельна стіна сохне набагато швидше, ніж оштукатурена. Тому не мочіть занадто великий обсяг стіни. Коли змочений ділянка досить просочився вологою, ви легко можете зняти шпалери , піддягаючи полотно шпателем. А якщо шпалери і раніше не знімаються, змочіть їх ще раз. І так робіть неодноразово, поки не очистите всі стіни кімнати.
5
Рідкі шпалери знімаються просто. Візьміть губку, умочіть її в теплій воді і промокніть стіну. Шпалери намокнуть швидко, тому що у них дуже пухка структура. Візьміть шпатель і зачистите змочений ділянку шпалер до самої стіни.
Зверніть увагу
Будьте обережні, коли будете мочити шпалери у електричних розеток і вимикачів. Ви повинні пам'ятати, що це небезпечно для життя. Буде краще, якщо ви вимкніть електрощит вашої квартири під час цієї роботи
Стелі, пофарбовані водоемульсійною фарбою, мають приємний матовий колір і «дихаючу» структуру. Але при ремонті можна зіткнутися з проблемою зняття старої фарби з поверхні. Її видаляють, коли хочуть нанести новий свіжий шар або обклеїти стелю шпалерами.
Вам знадобиться
 • - поролоновий валик;
 • - телескопічна штанга;
 • - тазик;
 • - металевий шпатель;
 • - газети;
 • - крохмальний клейстер.
Інструкція
1
Застелите підлогу поліетиленовою плівкою і розгорнутими газетами. Наберіть в широке відро або тазик теплої води з-під крана. Закріпіть великий валик з поролону на телескопічною штанзі. Надіньте будівельні окуляри.
2
Вмочуйте валик в воду і рясно змочіть водоемульсійні шар на стелі. Якщо ви побачили, що вода скочується з фарби, а не вбирається в неї, значить, у вас миється вологостійке водоемульсійною покриття, і розмочити його не вдасться. Відразу переходите до іншого способу.
3
Залиште стеля в спокої на 15 хвилин, щоб вода вбралася в фарбу . Потім знову налийте теплу воду і пройдіться по його поверхні сирим валиком ще раз. Водоемульсійною покриття повинне гарненько розмокнути. За теплої погоди для поліпшення відшарування фарби відкрийте навстіж всі вікна і двері в приміщенні ще хвилин на 10.
4
Одягніть будівельні окуляри і респіратор. Візьміть неширокий шпатель і залазьте на драбину. Фарба на стелі повинна вже набрякнути і легко отскребать пластами до штукатурного шару.
5
Тримайте шпатель рівно, намагайтеся гострими краями глибоко не пошкодити штукатурку. Якщо на стелі залишилися місця, де водоемульсійна фарба ще міцно тримається, знову пройдіться по ній валиком з водою і залиште розм'якнути. А потім наскрібши шпателем. При висиханні фарба все гірше відшаровується, тому змочуйте її в міру необхідності.
6
Миючу вологостійку водоемульсійну фарбу відразу отскребать шпателем або шлифмашинкой. Цей спосіб дуже курний, тому захистіть себе очками та респіратором. Двері затягніть поліетиленовою плівкою, щоб бруд не рознеслася по всій квартирі.
7
Використовуйте для видалення будь водоемульсійною фарби старий спосіб з газетами. Зваріть крохмальний клейстер або використовуйте рідкий клей ПВА або шпалерний.
8
Змочіть поролоновий валик в клейовому складі і намажте стелю. Відразу на свіжий клей приліпите розгорнуті газетні листи. Дайте новому покриттю висохнути, а потім відривайте газети разом з фарбою, допомагаючи собі металевим шпателем.
Корисна порада
Після видалення старого водоемульсійною покриття добре ошкурьте стелю, щоб видалити навіть дрібні частинки фарби.