Як побудувати доменну піч.

Перш ніж ви приступите до споруди доменної печі самостійно, розберіться в її пристрої і в принципах її дії. Класична доменна піч в розрізі, докладно представлена на зображенні, призначена для виплавки чавуну і феросплаву із залізної руди.
Інструкція
1
Зверніть увагу на частини печі та її робочі зони, зазначені цифрами на малюнку. Цифрою 6 показана зона завантаження сировини і газове замикає пристрій, розташоване тут же. Цифра 5 - колошник печі, службовець для розподілу залізної руди в шахті печі, показаної цифрою 4. Сировинна руда нагрівається в шахті, залізо відновлюється з його окислів. Зона распара №3 служить для розм'якшення і розплавлення заліза.
2
Далі розплавлене залізо проходить через сужающиеся заплечики №2 в горн, службовець для накопичення чавуну і шлаку. У верхній частині горна розташуйте труби №1 для подачі стисненого повітря високої температури, збагаченого киснем і паливом. Паливна суміш повинна розігрівати горн до 2000 градусів.
3
Горн виконайте так, щоб він був циліндричним всередині і конічним зовні. Оснастите його пристроями для вдування нагрітого повітря і для випуску чавуну і шлаку. Горн- це основна частина печі, тому до його виготовлення поставтеся дуже відповідально. Він повинен володіти високими показниками міцності, огнеупорности та герметичності.
4
Також до горна прістройте чавунну летку для випуску з нього накопичився шлаку і чавуну. Летку обладнайте розділової гратами. Або безпосередньо всередині горна влаштуйте шлакову решітку для поділу шлаку і чавуну всередині доменної печі. Чавунна льотка - це прямокутний канал з високими вогнетривкими властивостями і пристроєм закриття/відкриття горна. Пристрій закриття та відкриття повинне бути охолоджуваним.
5
В якості фундаменту використовуйте масивну плиту. Бажано з бетону. Повна маса печі досить висока, тому фундамент повинен рівномірно розподіляти навантаження на грунт. В плиту вбудуйте колони, які будуть підтримувати кожух вашої печі. В центрі плити-фундаменту зробіть монолітний циліндр з вогнетривкого бетону, на який спиратиметься горн печі.