Як знайти роботу на літо.

Літо - пора відпусток, відпочинку. Однак чимало людей шукають можливість працевлаштуватися саме в літні місяці. Комусь потрібно заробити, хтось хоче набути досвіду, який допоможе йому при подальших пошуках постійного місця. Головним чином, річна підробіток актуальна для школярів і студентів, тобто для молодих людей без особливого досвіду і кваліфікації.
Інструкція
1
Якщо молода людина любить природу, активний відпочинок на свіжому повітрі, є сенс влаштуватися на роботу по збору врожаю - ягід, фруктів, зелені. Про вакансії можна дізнатися в місцевій службі зайнятості, або стежачи за оголошеннями. Ця робота не дуже вигідна в матеріальному плані, оскільки розцінки низькі, але можна досхочу наїстися корисною, багатою вітамінами їжею. Адже в деяких випадках оплата проводиться не тільки грошима, а й «натурою», тобто частиною зібраного врожаю.
2
Практично в будь-якому місті можна підробити влітку, беручи участь у благоустрої та озелененні території. Прибирання сміття, фарбування парканів і бордюрів, споруда дитячих майданчиків, розбивка клумб, стрижка дерев і чагарників. Робота найрізноманітніша. Розцінки, правда, теж невисокі, але якусь суму заробити можна.
3
У курортних містах, а також в зонах відпочинку на берегах водойм, влітку завжди потрібен додатковий персонал (підсобні робітники, офіціанти) для ресторанів, кафе, для торгівлі морозивом та безалкогольними напоями з лотків і т.п. Студенти та школярі старших класів без праці можуть знайти роботу, звернувшись безпосередньо до керівництва цих закладів громадського харчування. Правда, від них вимагатимуть оформлення особистої медичної (санітарної) книжки, що займе деякий час.
4
Влітку в багатьох місцевостях різко зростає потік туристів, тому можна влаштуватися на тимчасову роботу гідом. Звичайно, для цього треба бути доброзичливим, комунікабельною людиною, добре знають історію рідного краю і його визначні пам'ятки. А якщо мова йде про роботу з інтуристами, необхідно досить добре володіти відповідною іноземною мовою.
5
Літо - пора вступних іспитів до вузів. Тому студенти, особливо старшокурсники, які на хорошому рівні знають той чи інший предмет, можуть підробити репетиторством, займаючись з майбутніми абітурієнтами. Словом, при бажанні влітку завжди можна знайти роботу.
Все більше школярів під час літніх канікул воліють не відпочивати, а працювати. Тому чимало причин: хтось хоче самоствердитися, відчути себе самостійною людиною, які заробляють гроші, а хтось збирає необхідну суму на дорогу річ, про яку давно мріяв. Є й такі підлітки, які йдуть працювати, щоб допомогти батькам, якщо в сім'ї матеріальні проблеми. У будь-якому випадку власний заробіток дисциплінує, привчає до відповідальності, розважливості.
Інструкція
1
У великих містах можна порівняно легко влаштуватися кур'єром, а також отримати роботу роздавальника рекламних матеріалів (листівок, плакатів, буклетів). Звичайно, за таку роботу багато платити не стануть, але деякий дохід вона все-таки приносить. Інформацію про такі вакансії можна знайти на безлічі сайтів відповідного профілю, а також в газетах типу «Шукаю роботу».
2
У курортних центрах і зонах відпочинку влітку завжди потрібен додатковий персонал для роботи у сфері громадського харчування, а також для прибирання територій, роздрібної торгівлі морозивом і прохолодними напоями. За інформацією слід звертатися до керівництва санаторіїв, баз відпочинку, підприємств громадського харчування.
3
Можете також влаштуватися на роботи з благоустрою територій та озеленення. Тобто треба буде прибирати сміття, садити квіти, чагарники і т.п. Про наявні вакансії слід наводити довідки у відповідних відділах місцевих муніципалітетів.
4
Нарешті, можна підробити репетитором, зрозуміло, якщо старшокласник добре володіє тим чи іншим предметом і вміє чітко і ясно пояснювати. Учнів знаходять за допомогою «сарафанного радіо», тобто за інформацією від родичів, друзів, знайомих. У великих містах розцінки репетиторів досить значні; в маленьких містах і селах, звичайно, вони будуть набагато нижче.
5
Зрозуміло, необхідно зробити все можливе, щоб підліток не піддавався ризику під час роботи, а також не потрапив до недобросовісного роботодавця, який може просто-напросто не заплатити йому за працю. Пам'ятайте, що згідно із законами РФ, школяр може працювати з 14-и років. При цьому до настання 16-и років йому необхідно письмовий дозвіл батьків (або одного з них).
Зверніть увагу
Підліток у віці від 14-и до 16-и років повинен трудитися не більше 5 годин в день, у віці від 16-и до 18-и років - не більше 6 годин на день. Є цілий ряд професій, на які заборонено брати неповнолітніх.