Як готувати на дитячі свята в дитячому садку сценарії.

Святкові ранки проводяться в кожному дитячому садку. Їх приблизний перелік визначається програмою, за якою працює дошкільний заклад. Сценарії регулярно публікуються в збірниках, можна їх знайти і в інтернеті. Але в кожному разі музичному керівнику доводиться або адаптувати готовий сценарій, або писати свій.
Вам знадобиться
  • - програма виховання в дитячому садку;
  • - збірка літературних творів, відповідних віку дітей;
  • - комп'ютер з текстовим редактором.
Інструкція
1
Програма ранку в дитячому саду залежить від теми свята. У дошкільних установах відзначають Новий рік, суспільно-політичні свята, випускний. У деяких садках влаштовують і традиційні народні та релігійні свята - Великдень, Різдво, день Івана Купали. Проходити вони можуть як в музичному або фізкультурному залі, так і на вулиці. На День Перемоги це може бути і торжество у військового меморіалу, якщо він є поблизу.
2
Подумайте, в якій формі буде проходити ранок. Крім традиційного дитячого ранку, це може бути мюзикл, драматичний або ляльковий спектакль, літературний або музичний вечір, програма за участю батьків.
3
Сценарій звичайного дитсадівського ранку умовно можна розділити на три частини. Перша - це вступ, в якому дітям в художній формі йдеться про те, що за свято вони відзначають. Ця частина включає слова ведучого, який вітається з дітьми та гостями. Він може прочитати невеликий вірш, в якому йдеться про торжество. Кілька віршів, відповідних тематиці, читають діти. Ці вірші повинні бути короткими, і їх необхідно роздати заздалегідь. Можна включити у вступну частину одну-дві пісні. На новорічному ранку вступна частина - розглядання ялинки, коли діти йдуть хороводом навколо лісової красуні, а вихователь звертає їхню увагу на іграшки. Закінчується ця частина новорічного свята зазвичай виконанням пісні про ялинці, в якій ще не згадується Дід Мороз.
4
В основну частину включаються номери художньої самодіяльності. Цей фрагмент може початися з сюрпризу - появи казкового персонажа. Він теж повинен відповідати темі. На випускному це може бути Незнайка, Мері Поппінс, Буратіно з Мальвіною, Карлсон. Словом, це повинні бути персонажі, яких діти можуть чогось навчити або які самі можуть дати якісь уроки. На Новий рік до дітей приходять герої чарівних казок. Необхідно враховувати ту обставину, що в молодших і ясельних групах поява негативного героя небажано. Діти можуть його злякатися. Подумайте, кого ви приведете до дітлахів і що цей персонаж буде робити. На народному гулянні це можуть бути Ємеля, Іван-дурник, Василиса Прекрасна, Оленка з Иванушкой. На 8 Березня поява казкового героя не обов'язково, це може бути просто концерт для мам.
5
Підберіть номери художньої самодіяльності. Вони повинні відповідати не тільки тематиці свята, а й програму, за якою працює дитячий сад. Перелік рекомендованих музичних і літературних творів є в розділі, присвяченому кожній віковій групі. Пісні повинні чергуватися з танцями, сценками, віршами та конкурсами. У сценарій народного або військового свята можна включити спортивні змагання. Брати участь у них можуть не тільки діти, а й дорослі. Навіть краще, якщо команди будуть змішаними.
6
Перед заключною частиною казковий герой хвалить дітей, прощається з ними і зникає. На Новий рік саме в цей момент Дід Мороз зі Снігуронькою вручають подарунки. Ведучий і діти читають кілька віршів, співають заключну пісню. Закінчити торжество можна по-різному. Ведучий може запросити дітей та батьків на святкове чаювання в групу, якщо воно передбачене. Випускникам зазвичай вручають подарунки в самому кінці, а потім всі йдуть фотографуватися з ранцями і букетами.
7
Продумайте оформлення залу або площадки і коротко його опишіть. Складіть список того, що вам необхідно для підготовки та проведення дитячого ранку. Він повинен включати в себе апаратуру, костюми, атрибути для сценок та ігор. Вирішіть, хто за що відповідатиме. За костюми відповідає бельевщіцу, за апаратуру і атрибути - музичний керівник. Оформлення завідувачка може доручити художнику чи комусь із вихователів.
8
Обговоріть сценарій не пізніше, ніж за 2 місяці до проведення дитячого ранку. Призначте ведучого і вирішите, хто буде виконувати різні ролі.
Зверніть увагу
При проведенні традиційного ранку можна використовувати різні варіанти музичного супроводу. Для хорових пісень більше підійдуть традиційні фортепіано або акордеон, а ось танці або сольні номери будуть виглядати більш ефектно, якщо діти виконають їх під «мінусовку». Зрозуміло, для цього у садочку має бути відповідне обладнання.
Корисна порада
Якщо ви влаштовуєте свято у формі мюзиклу або драматичного спектаклю, постарайтеся задіяти якомога більше дітей. Вони можуть не тільки грати провідні ролі, але і брати участь у масових номерах. Дуже корисно організувати таке свято як гру в театр, тоді ви можете бути впевнені, що кожна дитина отримає завдання.