Як писати конспект статті.

Необхідність засвоювати великі обсяги інформації, озвучені на лекціях і містяться в науковій літературі, змушує учнів виробляти навик фіксувати ці відомості, записувати їх у більш короткому і зрозумілому вигляді. Крім того, конспектування наукових статей і монографій є однією з основних форм самостійної роботи і підготовки до практичних занять. Тому вміння «правильно» написати конспект є одним з найважливіших в процесі навчання.
Інструкція
1
Перш ніж починати писати конспект наукової статті, ви повинні чітко розуміти, що конспектування цілісної, завершеної роботи досить серйозно відрізняється від конспектування під диктовку в реальному часі, наприклад, на лекції. У цьому випадку ставиться завдання не просто зафіксувати виклад матеріалу автором, а скласти на його основі цілісне, логічно пов'язане виклад.
2
Починайте роботу з уважного прочитання всієї статті цілком. У процесі читання відзначте основні частини статті. Як правило, вони включають в себе введення з постановкою проблеми, основну частину роботи і висновок, що містить висновки. У кожній частині виділіть основні думки автора. Для цього зручно робити позначки на полях статті олівцем, які потім не важко стерти.
3
З'ясувавши для себе основну суть статті та висновки, зроблені автором, переходьте до безпосереднього написання конспекту. Зверніть увагу, що конспект припускає короткий виклад матеріалу і ваша робота за обсягом повинна бути значно менше оригінальної статті. Це означає, що не потрібно переписувати авторський текст поспіль. Вибирайте тільки найнеобхідніше.
4
Починайте конспект з вступної частини, яка містить постановку наукової проблеми і основні вихідні положення. Перш ніж писати, ще раз перечитайте першу частину (як правило, кілька абзаців) і виділіть в тексті головні думки, відкидаючи всі сторонні міркування. При складанні конспекту не надто бажано переписувати текст дослівно, цитувати його поспіль. Буде набагато краще, якщо ви зможете переформулювати виділені думки своїми словами.
5
Записавши основні положення першої частини статті, переходьте до наступного розділу і повторіть з ним весь описаний раніше алгоритм дій. Якщо в статті містяться якісь наукові викладки, формули, постулати, зверніть на них особливу увагу. Це той фундамент, на якому будується вся доказова база наукової роботи. Постарайтеся зафіксувати ці дані максимально точно.
6
законспектувати основну частину статті, особливу увагу зверніть на її укладення і викладені в ній висновки. Зазвичай в наукових роботах підсумкові висновки викладаються у вигляді послідовних списків або тез. Але якщо цього немає, бажано самостійно привести заключну частину до максимально формалізованого виду. Надалі такий виклад матеріалу дуже допоможе при його засвоєнні і обробці.
Корисна порада
Якщо в конспектіруемой статті містяться які-небудь відсилання до інших авторам або науковим роботам, зафіксуйте їх також. Це може бути важливо для теоретичних побудов автора статті.