Як виписати рецепт. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Смачна їжа - це не тільки якісні продукти, а й вишукані оригінальні рецепти . У гонитві за ними, господині виписують гори гастрономічних видань. Але щоб потім знайти потрібний рецепт, досвідчена господиня заводить особисту кулінарну книгу, в якій веде декілька розділів - для кожного виду страв.
Інструкція
1
Домашні рецепти простий і швидкої їжі користуються, мабуть, найбільшим попитом. В цьому розділі можна розміщувати салати, легкі гарячі і холодні закуски, літні холодні супи. Рецепт можна вирізати з журналу, наклеїти на окрему сторінку, під рецептом можна виписати ключові слова.Напрімер, м'ясо, риба, зелений салат, салат з куркою. Можна виділити окремі ключові слова маркером одного кольору. Це дозволить швидше зорієнтуватися, якщо гості на порозі, а обід ще не готовий.
2
Хтось віддає перевагу готувати довго, смачно, вишукано. Таким гурманам-марафонців припадуть до смаку рецепти з безліччю інгредієнтів. Наприклад "яблука, запечені в млинчиках", "курка, запечена в червоному вині", "рибні рулетики з грибами". Приготування таких страв перетворюється на творчий процес. І навіть дозволяє відкрити в собі приховані здібності до гастрономії.
3
Початківці кулінари повинні більш ретельно оформляти виписаний рецепт. Потрібно вказати назву блюда, інгредієнти, відзначити на скільки порцій розрахований цей рецепт. Наприкінці зошити з рецептами добре б тримати таблицю мір і ваг. А рецепти потрібно вибирати такі, де вказано покрокове приготування страви.
Зверніть увагу
Намагайтеся уникати рецептів, де потрібні барвники, підсилювачі смаку та інші хімічні добавки. Сучасна людина і без того поглинає досить "хімії".
Корисна порада
Пам'ятайте про те, що їжа повинна бути повноцінною, містити білки, жири і вуглеводи, поставляти нашому організму вітаміни і мінеральні солі.
Ще з часів Середньовіччя латинь використовувалася як офіційна мова медицини. І зараз більшість рецептів виписується на латині для того, щоб будь-який лікар міг однозначно зрозуміти їх зміст.
Вам знадобиться
  • - російсько-латинський медичний словник.
Інструкція
1
Виберіть підходящий бланк для рецепта. Він залежить від того, ліки якого типу ви передплачуєте. Повний перелік бланків та їх використання можна знайти в федеральних законодавчих актах і наказах. Повний список видів бланків міститься в наказі Міністерства охорони здоров'я про правила виписування рецептів на ліки - http://www.businesspravo.ru/Docum/DocumShow_DocumID_59476.html
2
Якщо ліки необхідно видати хворому терміново, напишіть вгорі обраного бланка слово cito або statim. Провізор в аптеці зможе це вірно розшифрувати.
3
Запишіть російськими буквами прізвище, ім'я та по батькові хворого, його вік, а також ім'я лікаря.
4
В наступним пункті вкажіть назву ліків, яке ви хочете виписати. Вкажіть його міжнародна непатентована найменування згідно спеціальної класифікації. Почніть фразу зі слова Recipe (візьми), а потім поставте назву ліків в знахідний відмінок (Accusativus) відповідно до правил латинської мови. При необхідності уточніть і лікарську форму діючої речовини, наприклад таблетки по латині слід записувати як tabulettae, а свічки як suppositoria.
5
Далі заповніть розділ з вказівками для провізора. У ньому потрібно записати, знову ж на латині, в якій формі має бути видано ліки, його дозу, при необхідності - вид упаковки.
6
Останній розділ почніть зі слова Signa. У ньому слід російською мові написати інформацію про прийом ліків для хворого. Потрібно уточнити частоту і термін прийому, дозу, спосіб вживання ліків - перорально після їди, у вигляді ін'єкції або інший варіант.
7
Внизу рецепта слід поставити підпис лікаря, а також необхідні печатки - особисту лікарську та медичної установи.
Зверніть увагу
При необхідності латинські назви ліків можна писати в скороченому вигляді, але так, щоб їх не можна було сплутати з іншими.