Як захиститися від кліщів.

Кліщі є переносниками смертельно небезпечних захворювань, зокрема, енцефаліту і бореліозу. Тому щоліта, перед тим як відправитися на природу, необхідно подбати про свою безпеку. Профілактика та ефективний захист допоможуть уникнути укусу небезпечних комах.
Вам знадобиться
  • - спеціальний одяг
  • - інсектицидно-репеллентние препарати
Інструкція
1
Перш за все, слід уникати тих місць, де кліщі зазвичай розташовуються. А ховаються вони в траві і чагарнику і ніколи не забираються вище, ніж на один метр. Їх часто можна відшукати у вологих, а тим більше заболочених містечках. При цьому улюблена погода кліщів - ясна, тепла, сонячна.
2
Вирушаючи на природу, подбайте про підходящої екіпіровці, захистіть шию, голову, руки. Одяг бажано вибиратися світлий тонів, щоб легко можна було помітити що повзе кліща. Заправте штани у шкарпетки, кофту (вона повинна бути з манжетами) в штани, надіньте щільно прилеглий головний убір. Найчастіше кліщі чіпляються до взуття і штанів, але повзуть вгору. Вони люблять сховатися за вухами або в волоссі.
3
Обов'язково скористайтеся захисними засобами. Обробіть ними одяг і відкриті ділянки тіла. Від кліщів рятують три типи препаратів: репеллентние, акарицидні і інсектицидно-репеллентние. Найбільш ефективні - останні, оскільки вони здатні як відлякувати, так і вбивати комах. З їх допомогою можна захистити і ваших домашніх вихованців.
4
Зверніть увагу, що перш ніж встромити в шкіру, кліщі можуть повзати по людині довгий час, аж до двох годин. Повернувшись з природи, ретельно огляньте себе. Якщо ви підчепили кліща, але він не встиг присмоктатися, у вас є шанс легко його позбутися.
5
На випадок укусу придбайте йод антипирин. Ухвалений не пізніше, ніж через три години після укусу, він може позбавити вас від необхідності робити щеплення. Однак до лікаря, тим не менш, звернутися потрібно обов'язково!
6
Чи не змащуйте кліща, що присмоктався маслом, оскільки фахівці не зможуть його перевірити. Можливим буде лише зробити аналіз вашої крові.
7
Пам'ятайте, що найвірніший спосіб захиститися від кліщів - щеплення. Роблять їх, як правило, в зимовий час. Але на цей рахунок краще проконсультуватися з фахівцем: думки лікарів про профілактику енцефаліту розходяться.
Корисна порада
Кліщі активні з квітня по жовтень, але пік припадає на період з травня по липень.
Наступ весни загрожує появою кліщів. Причому вони мешкають не тільки в лісі, але і в парках, де гуляють діти і дорослі. Щоб не отримати укус, необхідно скористатися ефективними засобами, які відлякують кліщів.

Чим небезпечний кліщ?

Кліщ становить небезпеку для людини. Деякі види є переносниками серйозних захворювань: хвороба Лайма, енцефаліт, моноцитарний ерліхіоз та інші. Якщо після прогулянки на тілі ви виявили кліщ, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою, щоб витягти паразита з-під шкіри і провести курс лікування при ураженні організма.Чтоби не допустити укусу і зараження, можна використовувати спеціальні препарати у вигляді мазей, аерозолів, кремів або народні засоби натурального походження, які дозволяють уберігати від укусів кліщів.

Ефективні засоби проти кліщів

Найбільш часто використовуються лікарські рослини, які мають специфічний запах. Саме запах відлякує кліща. Поширені трави і спеції, які допомагають захиститися від укусів кліщів: - розмарин; - шавлія; - котяча м'ята і м'ята болотна; - чорнобривці; - рожева герань; - часник; - ефірні масла.
Ефірні масла потрібно розбавити водою в рівних пропорціях, а потім нанести на відкриті ділянки тіла.
Прекрасним засобом від кліщів є суміш 2 ст.л. мигдального масла і 15 крапель олії герані. Приготований склад можна зберігати в прохолодному місці до півроку. Перед виходом на вулицю або походом до лісу рекомендується нанести пару крапель засобу на шкіру і одяг. Ні в якому разі не наносите суміш на область навколо очей, так як вона викликає роздратування. Замість масла герані можна використовувати масло пальмарози, яке має схожі властивості, але його вартість на порядок ніже.Для більш зручного використання приготуйте розчин для обприскування одягу: змішайте 2 ч.л. масла пальмарози або герані, стакан води, невелику кількість спирту. Залийте суміш в пляшечку з розпилювачем і використовуйте при необходімості.Чтоби відлякати кліщів і інших шкідливих комах, перед відправленням в ліс можна змастити одяг березовим дьогтем. Він досить ефективний, але має різкий запах. З таким «ароматом» навряд чи вийде погуляти в парку і не відлякати оточуючих людей. Але для походу в ліс за грибами чи ягодами цей метод допомагає захистити себе від укусів.
Дьоготь добре вбирається в одяг, а від запаху досить складно позбутися навіть після численний прань.
Перераховані методи знижують ризик потрапляння кліщів на шкіру, але не дає 100% -ний результат. У період появи кліщів рекомендується зробити щеплення, яка навіть в разі укусу захищає організм від зараження небезпечними захворюваннями.