Як проходить Каннський фестиваль.

Фестиваль в Каннах відноситься в найстарішим і найбільш престижним кіноогляду в світі. Приз від його організаторів - це одна з вищих нагород для діячів кінематографа. За роки проведення заходу склалися численні пов'язані з ним традиції.
Інструкція
1
Каннський кінофестиваль організується щорічно з 1946 року. З 50-х років його проведення доводиться на травень. Конкретні дати змінюються і оголошуються щороку.
2
Відбір фільмів здійснює спеціальна конкурсна комісія. Для цього кінокартина повинна відповідати деяким параметрам. Фільми, що претендують на участь, показуються тільки в Каннах і не беруть участь в інших фестивалях. Крім того, вони повинні бути зняті не раніше ніж за рік до поточного фестивалю. Кінометрів самі шукають цікаві для них фільми і організують розсилку запрошень відомим діячам кіноіндустрії. Серед них є не тільки ті, чиї фільми представлені в конкурсній програмі.
3
Все фільми поділяються на 4 категорії. В першу - найбільшу - входять ті картини, які будуть номінуватися на Золоту пальмову гілку - головний приз фестивалю. Окремо журі розглядає фільми, зараховані до категорії «Особливий погляд». Найчастіше це авторське кіно. До третьої групи відносять короткометражні фільми, а в четвертій категорії змагаються стрічки, створені студентами та початківцями режисерами.
4
Остаточне рішення про вибір найкращого фільму приймає журі. В нього входять визнані метри кіно - найбільш заслужені актори, режисери, сценаристи. Щороку журі очолює новий голова.
5
Призів вручається декілька. Нагороду може виграти не тільки фільм, але і режисер, актор і автор сценарію.
6
Основна частина заходів кіноогляду проходить у Палаці фестивалів та конгресів у на канської набережній Круазетт. Відкривається фестиваль проходом по червоній доріжці численних зірок кіно, що привертає величезну кількість журналістів з усього світу. Далі протягом декількох днів бажаючі, купивши квиток заздалегідь, можуть бути присутніми на показах конкурсних картин. В останній день відбувається нагородження переможців.