Як навчитися розпізнавати хвороби та їх причини.

Лікуванням хвороб повинні займатися кваліфіковані лікарі-фахівці. Однак для будь-якої людини буде корисний навик розпізнавання деяких основних захворювань і їх симптомів для своєчасного звернення за кваліфікованою допомогою.
Інструкція
1
Дізнайтеся нормальне для себе артеріальний тиск. Для цього виміряйте його в лікувальній установі. Справа в тому, що далеко не у всіх людей показники відповідають класичним цифрам 120/80. Для когось нормою може бути злегка підвищений або знижений тиск. Знаючи свої показники в здоровому стані при поганому самопочутті ви, вимірявши тиск, зможете зрозуміти, чи відповідає воно вашої нормі. Сильне відхилення може стати симптомом різних хвороб серця і судин.
2
Регулярно проводите самоогляд. Жінці слід регулярно обмацувати свої груди і зону розташування лімфатичних вузлів під пахвами. Різні ущільнення або зайва болючість поза періодом менструації може бути ознакою новоутворень. У такій ситуації бажано звернутися до лікаря і пройти мамографію. Звертайте увагу на стан родимок. Якщо яка-небудь з них починає міняти колір або форму, кровоточити або чесатися, не відкладаючи йдіть з цією проблемою до терапевта.
3
Слідкуйте за станом порожнини рота. Якщо під час чищення зубів ясна починають кровоточити, це може бути ознакою пародонтозу. Уточнити діагноз зможе стоматолог.
4
Регулярно зважуйтеся. Різкий безпричинний набір кілограмів може бути симптомом гормональних порушень і навіть діабету. В цьому випадку вам зможе допомогти терапевт, видавши напрямок на необхідний аналіз крові.
5
Жінкам слід уважно ставитися до збоїв в місячному циклі. Його нерегулярність, пропажа менструації на тривалий період можуть бути симптомами всіляких проблем, у тому числі з фертильністю. Остаточний діагноз і лікування зможе призначити гінеколог.
6
При отриманні травми стежте за своїм станом. Поява пухлини, свербіж і сильний біль можуть вказувати на перелом. Особливо обережними будьте в ситуації з травмою голови. Нудота, блювота і запаморочення можуть вказувати на струс мозку, при якому необхідна госпіталізація.