Як лікувати гайморит. Як позбутися від гаймориту.

Перш за все, давайте визначимо, що ж це таке? В кістках верхньої щелепи знаходяться пазухи, що носять назву гайморові, що з'єднуються з носовою порожниною. Коли слизова оболонка цих пазух запалюється - починається гайморит. Він може мати як гострий перебіг, так і хронічне. Які ж причини захворювання гайморитом?

Гострий гайморит може виникнути при застуді, грипі, інших вірусних інфекціях, що вражають верхні дихальні шляхи, а так же коли хворіють коріння чотирьох верхніх останніх зубів. У хворого при цьому виникає відчуття напруги або болю праворуч і/або ліворуч від носа, порушення дихання носом. Хронічний гайморит виникає при не вилікувана гострому гаймориті, тривалому нежиті. Так само має значення викривлення перегородки носа. При хронічному перебіг хвороби симптоми різні по прояву і залежать від форми хвороби. Як же позбутися від гаймориту? Щоб обійтися без проколу гайморових пазух, лікувати гайморит треба комплексно.

  1. Необхідно приймати антибіотики, краще широкого спектра дії - рифампіцин, канаміцин, цефалоспорини, тетрациклінової ряд та інші.
  2. Також потрібна вітамінотерапія - вітаміни С, Д, А, група В.
  3. Добре застосувати фізіотерапію - УВЧ, інгаляція з антисептиками.
  4. Для створення гарного відтоку з гайморових пазух необхідно промивання.

Щоб домогтися гарного результату і не погіршити стан промивати гайморит потрібно правильно. Для цього необхідно зробити розчин з 1 чайної ложки солі і склянки теплої води, і додати 3-5 крапель 5% -ного йоду. Одну ніздрю закриваємо пальцем, другий на вдиху втягуємо воду зі склянки в носову порожнину. Якщо гайморит двосторонній - промиваємо ніздрі по черзі. Висмарківать ніс при цій процедурі не можна! - Нехай вода сама вільно витікає з порожнини носа. Інакше, створюючи негативний тиск в порожнині носа, можна ще більше рідини нагнати в пазухи і тим самим тільки погіршити свій стан. Після закінчення процедури треба ще 3-5 хвилин постояти, нахиливши голову вперед, щоб вода сама витікала. І тільки по закінчення цього часу можна висмарківать ніс. Процедуру проводити щодня.

Дуже добре зарекомендував себе народний метод закопування носа соком цибулини цикламена. Для цього цибулину потрібно очистити від шкірки, натерти її на дрібній тертці і віджати сік. Необхідно врахувати, що сік дуже пекучий і у великих дозах отруйний, тому весь посуд потім необхідно буде ретельно промити під проточною водою. Сік розбавляємо водою в пропорції на 1 мл соку 10 мл води. Закопувати ніс по 2-3 краплі кожні 3-4 години. Все виділення з носа необхідно висмарківать. Зберігати сік у холодильнику, в місці, недоступному для дітей.

Якщо ви будете комплексно і грамотно лікувати гайморит, то позбавитеся від цієї хвороби за кілька днів.