Як захистити сад від гризунів. Як захистити плодові дерева від гризунів.

У зимовий час нашестя гризунів стає справжнім лихом для саду. У сувору зиму всі плодові дерева можуть бути істотно попсовані, а молоді посадки знищені. Щоб захистити плодові дерева від гризунів, необхідно заздалегідь подбати і вжити всіх заходів обережності.
Вам знадобиться
  • - бордосская рідина;
  • - пульверизатор;
  • - деревна зола;
  • - скловата;
  • - руберойд;
  • - приманки;
  • - відлякувачі;
  • - мишоловки.
Інструкція
1
Після закінчення дачного сезону ретельно згріб всю опале листя, складіть у компостні ями або спаліть. Стовбури дерев і скелетні гілки обробіть з пульверизатора розчином бордоської рідини. Щоб не обпекти дерева достатньо буде розвести засіб у пропорції 1 до 10. Гризуни зовсім не переносять запах бордоської рідини, навіть у саму голодну пору вони обійдуть вашу ділянку стороною.
2
Обмотайте стовбури дерев тонким шаром скловати, поверх неї закріпіть руберойд. Навколо стовбурів насипте товстий шар деревної золи. Як тільки випаде перший сніг, ретельно утрамбуйте його навколо стовбурів, полийте водою. Крізь крижану кірку гризуни не зможуть дістатися до кори, яку вони вигризають по колу.
3
Для знищення гризунів і зниження їх поголів'я використовуйте спеціальні засоби в брикетах або пакетах. Їх ви можете купити в регіональному відділенні санітарної протиепідеміологічної станції або в магазинах, які спеціалізовані на продажу товарів для саду та городу.
4
Розкладіть приманки в дачному будиночку, в овочесховище, раскидайте навколо плодових дерев. Щоб запобігти загибелі птахів, розкладайте брикети або пакети в вузькі труби. Всі приманки мають специфічний запах, який приваблює гризунів. Щоб брикети не мали запах ваших рук, при розкладанні надіньте стерильні медичні рукавички.
5
Додатково розставте по всьому периметру дачної ділянки електронні відлякувачі. Сучасні пристрої ефективно справляються зі своїм завданням. Всі види гризунів будуть обходити ваш ділянку стороною. Працювати прилади можуть від електричної мережі або від батарейок.
6
Мишоловки можна використовувати в якості додаткових коштів. Недолік полягає в тому, що після попадання миші або щури вам доведеться прибрати гризуна і знову виставити прилад у робочий стан. Якщо ви не відвідуєте дачу досить часто, використовувати мишоловки не має сенсу.