Як навчити дитину не боятися здавати аналізи.

Відвідування дитячих поліклінік - важливий і відповідальний захід для батьків, діти ж відчувають до цього процесу ставлення зовсім іншого роду. Для грудних діток - це порушення розпорядку дня, для однорічних дітлахів - місце для знайомств, а для тих, хто вже постарше - це особлива інстанція, в якій ні бігати, ні стрибати, ні вередувати не можна, інакше тітка в білому халаті тут же зробить « укольчик ». Після таких візитів не дивно, що ваші сини і дочки будуть не тільки боятися здавати аналізи, а й взагалі відвідувати медичні установи. Уникнути подібної неприємності вам допоможуть наведені нижче поради.
Вам знадобиться
  • - книга «Доктор Айболить»;
  • - дитяча література та відеоматеріали про здоров'я та імунітет;
  • - ігровий набір доктора;
  • - улюблена іграшка дитини .
Інструкція
1
Візьміть за правило відвідувати дитячі поліклініки тільки при хорошому самопочутті і розташуванні дитини. В іншому випадку у останнього буде переважати заздалегідь упереджене або негативне ставлення. Чи не напуття чадо словами: «Тобі там обов'язково сподобається!». Дитина запам'ятає ці слова, і якщо щось піде всупереч його очікуванням, він буде звинувачувати в цьому в першу чергу вас.
2
сприяє формуванню у дитини правильного ставлення до свого здоров'я. Розкажіть, які процедури і дії потрібно виконувати, щоб добре себе почувати кожний день. Також наведіть приклади, як і коли можна застудитися, що при цьому відбувається. Порівняйте в описі здорового персонажа і захворілого, наприклад, використовуючи улюблену іграшку дитини, покажіть, як поводиться застуджений ведмідь або лялька.
3
Влаштуйте спільне читання книжки про Айболита. Розгляньте картинки, де добрий доктор лікує звірів, зверніть увагу малюка на те, що всі персонажі поспішають до Айболиту за допомогою, як вони йому вдячні, як добре, що є така людина. Дитини віком від п'яти до семи років можна захопити розповідями про самої професії - лікар, про те, як це важливо і як цікаво. Для підрослого школяра стане корисним читання дитячих видань про імунітет, що це таке і як його підтримувати. Підготуйте мультиплікаційні ролики, в яких показані хороші і погані бактерії, що потрапляють в організм. Супроводжуйте перегляд своїми коментарями, щоб ваше чадо не заплуталося і зробило правильні висновки.
4
Подаруйте дитині ігровий набір доктора. Покажіть, як слід лікувати його іграшкових друзів. Більш докладно зупиніться на інструментах, призначених для взяття аналізів. Шприц, палички, лопатка для мови, колбочки і ватні тампони. Нехай ваше чадо спробує взяти аналізи у своїх «пацієнтів» за допомогою ваших порад. Якщо ваш син або дочка попросять вас здати аналізи, не відмовляйтеся, але при цьому уникайте зайвих емоцій, будь то сміх або переляк. Ведіть себе спокійно, подаючи тим самим приклад дитині. Помінятися ролями, запропонуйте зробити укол і малюкові, протягом процесу пояснюйте, що при цьому він буде відчувати. Скажіть чесно, що буде трошки боляче.
5
Завжди намагайтеся попередити дитину про те, які процедури його чекають, і яких належить пройти фахівців. Це необхідно для того, щоб дитина випадково не злякався працюючої медичної техніки або дій лікаря. Підтримуйте і не залишайте малюка одного, якщо це можливо.
6
Ні в якому разі не залякуйте дитини здачею аналізів, а саме, згадкою про моментальне «укольчик», який йому зробить доктор, якщо малюк вас не слухається або вередує. Таким чином, ви перетворюєте здачу аналізів в міру покарання, а це абсолютно неправильно і недоречно.
Зверніть увагу
Слідкуйте за тим, як ви самі озиваєтеся про лікарів, аналізах і лікарнях в присутності дітей. Якщо дитина буде чути у вашому голосі невдоволення, негатив і злість, він обов'язково почне копіювати вашу поведінку, адже батьки - основний приклад для наслідування.
Корисна порада
Якщо дитина все-таки заплаче і відмовиться здавати аналізи, спробуйте схитрувати. Відволічіть малюка улюбленою іграшкою або пообіцяйте яку-небудь нагороду за його вчинок.