Як вибрати надувний човен.

Надувні човни популярні серед рибалок, туристів та любителів відпочинку на природі. Такий виріб не потребує багато місця для зберігання і перевезення. Човен в складеному стані прекрасно вміщується в рюкзаку, тому ви можете порибалити на далекому лісовому озері, куди не доїде жоден автомобіль.
Інструкція
1
Надувні човни мають меншу осадку, ніж алюмінієві плоскодонки, рибалячи з них, ви заберетеся в будь-яке місце водойми. Коштують гумові плавзасоби недорого, тому на таку покупку просто зважитися. Але при виборі човни варто звернути увагу на деякі нюанси, щоб не пошкодувати про витрачені даремно грошах.
2
Виробники намагаються зробити матеріал надувних виробів більш міцним і зносостійким, але, звичайно, він не зрівняється з деревом, алюмінієм або пластиком. Вибираючи човен, постарайтеся вірно розставити пріоритети, які якості є для вас найбільш привабливими, а які - не настільки важливі.
3
Найпростіша і популярна конструкція «Надувайка» - шлюпка. Цю човен люблять рибалки, адже вона дуже компактна, дешева і має можливість ходити під мотором і під веслами. На кормі вироби є невеликий навісний транец, який потрібен для підвішування легкого мотора. Розраховані такі човники максимум на двох мандрівників, вони не зможуть подолати сильна течія, тому використовувати надувні шлюпки можна лише в тихих невеликих водоймах.
4
Надувні човни з моторами іноді носять назву спортивних, вони мають кілька типів. Ці моделі відрізняються більш дорогою ціною, але і більшою міцністю. Якщо ви придбаєте плавзасіб з набірним дном, зробленим з жорсткою фанери, зможете спокійно стояти в човні, не побоюючись перекидання. Встановіть шестилітровий якісний мотор, і він потягне вантаж близько чотирьохсот кілограмів і проти течії. Довжина цього надувного вироби доходить до трьох метрів.
5
Моторні човни з надувним кілем і дном мають велику стійкість. Коштують вони ще дорожче і габарити їх вражають. Такий човен підійде для сімейного відпочинку, вона приймає на борт чотирьох пасажирів і не втрачає стійкості. Але небезпека проколу дна все ж залишається.
6
Є комбіновані моторки, що мають жорсткий підлогу і надувний кіль, вони дозволять вам ходити на великій воді. Дно таких човнів викладено листами із спеціально обробленої фанери або з алюмінієвих блоків. Випускаються плавзасоби довжиною до п'яти метрів, а це вже солідна величина! Вантажопідйомність подібних моторок солідна - до тонни.
7
Навіть в складеному стані човни з жорстким дном займають більше місця, ніж їх сестри з надувним. Це оптимальний варіант по надійності і міцності. RIB-човни (так їх називають) дозволяють вам пограти з простором на свій розсуд. Ви можете розмістити на її жорсткої конструкції рубку управління і дуже потужний мотор.
З настанням тепла, яке супроводжується звільненням водного простору від льоду, актуальним стає питання придбання човна. Надувні човни з полівінілхлориду є одними з найпоширеніших засобів пересування для мисливців, рибалок або просто туристів. Таку популярність вони заслужили через свою доступності: забезпечують комфорт і коштують недорого.
Вам знадобиться
  • - інструкція виробника до човна;
  • - консультація фахівця магазину;
  • - відгуки та особистий досвід інших покупців.
Інструкція
1
Купуючи таку човен , виберіть, для яких саме цілей робиться придбання. Після того, як ви визначитеся, для чого використовуватиметься надувний човен з ПВХ, вибрати модель для покупки буде простіше. Чи потрібні будуть додаткові зручності для тривалої риболовлі, додатковий захист для можливості рибалити в зарослих гілками місцях, кількість місць для відпочиваючих в разі придбання для туризму та розваги.
2
Також вирішите, де саме, в яких умовах ви найчастіше будете користуватися човном. Чи буде це гірська швидка річка, спокійне озеро або невеликий ставок? Умови використання накладають свої вимоги до матеріалу і додатковому оснащенню вашого маленького судна.
3
Зверніть увагу на виробника човни з ПВХ. Як правило, вітчизняні виробники пропонують якісний товар за меншу ціну, ніж закордонні фірми. Тому тут заносити Російські компанії в чорний список недоцільно. Імпорт коштує дорожче за рахунок націнки за бренд, марку. Серед вітчизняних товарів також можна підібрати весь необхідний комплект для риболовлі, відпочинку, полювання. Чим крупніше виробник і більше час його роботи на ринку продажів, тим якісніше його товар. Добре зарекомендували себе компанії Санкт-Петербурга. Якщо ви вирішили придбати надувний човен молодий китайської фірми, то найкраще купувати тільки перевірені моделі.
4
Обов'язково уточніть у консультанта, з тканини чийого виробництва виготовлена човен. Кращими якостями володіють тканини ПВХ, зроблені великими провідними компаніями, наприклад, такими як німецький концерн «Mehler texnologies» або південнокорейський «LG Chem». Дізнайтеся, з якого типу тканини виготовлена човен, яка технологія спайки швів використана. Чим більше шарів полівінілхлориду використано, тим міцніше човен, але тим більше її вага. Сучасні надувні човни роблять з семишарові тканини щільністю 0,85 до 1,3 кг/м ?. Отже, чим більше шарів і чим щільніше тканина, тим більше міцною і зносостійкого виявиться човен. Шви можуть бути виконані склеюванням внахлест або за допомогою накладок ззовні або зсередини, способом вулканізації, ультразвукової зварюванням або звичайним склеюванням. Чим дорожче технологія швів, тим надійніше конструкція.
5
Залежно від того, для чого ви купуєте човен, залежить вибір мотора. Чим більше вимог (потужність, разгоняемая швидкість), тим дорожче мотор. Отже, вибираючи човен для різних цілей, дізнайтеся характеристики мотора.
6
Врахуйте, що розмір надувного човна також має велике значення. Вибираючи човен, робіть знижку на місце, займане обладнанням, мотором, а також шириною бортів. Залишилося площа часто становить півтора метра вільного місця, що достатньо для комфортного використання човна однією людиною. Якщо хочете порибалити удвох, то виберіть човен більшого розміру. Чим більше лодка, тим менш вона стійка. Тому вибираючи човен для риболовлі, уточніть, чи можна буде використовувати її для риболовлі, стоячи в повний зріст.
7
Особливу увагу приділіть перевірці підлог надувного човна. Підлоги (пайоли) виготовляють з морської (водостійкою) фанери, по краях повинні бути фарбують і обрамлені алюмінієвим профілем, для надання додаткової жорсткості та міцності конструкції. Цільний каркас переважніше. Він вимагає до себе більш ретельного уваги і дбайливої експлуатації. Але зате для каркаса статі, який має розбірну конструкцію, в разі заклинювання доведеться використовувати спеціальні інструменти для усунення неполадок, що в похідних умовах не завжди доступно.