Як підгодовувати ляща.

Для вдалої лову ляща обов'язково потрібна прикормка. Вона повинна бути гранично свіжої з доброю консистенцією. Лящ ловиться на тісто, хліб, гнойових черв'яків, спеціальну та саморобну приманку. Підгодовувати цю рибу потрібно не часто і потроху.
Вам знадобиться
  • - горох, пшоно, кукурудзяні або пшеничні сухарі;
  • - фруктові добавки або анісова масло;
  • - пісок або глина.
Інструкція
1
Виготовити дієву підгодовування для ляща досить складно, тому що у цієї риби почуття смаку розвинене дуже добре. До складу маси повинні входити ароматизатори, основа, вода і баласт.
2
Основа обов'язково повинна бути не липкою і дрібної. Ідеальний варіант - подрібнені пшеничні або кукурудзяні сухарі, до яких можна додати макуха. Замість цього компонента можна використовувати смажені насіння соняшнику.
3
Ви можете придбати і готові підгодівлі, в цьому випадку віддайте перевагу вітчизняному виробникові, бо іноземний продукт може не зацікавити місцевого ляща. Постарайтеся доповнити і поліпшити куплений продукт, додавши в нього добре підсмаженої пшеничної крупи, висівки і горох. Якнайкраще подрібніть основу, щоб вона швидше поширювала аромат в воді.
4
Для баласту використовуйте пісок або глину. Виберіть пісок для лову в стоячій воді, а глина придасться в водоймі з сильною течією.
5
Не забудьте про ароматизатори, вони грають одну з найважливіших ролей в підгодівлі для ляща. Для ваших цілей відмінно підійдуть різні фруктові добавки і анісова масло. Спробуйте також змішувати між собою ваніль, какао і корицю, щоб знайти найбільш вдалий варіант для того місця, де ви ловите ляща.
6
Ви можете скористатися вже готовими рецептами для приготування підкірки для ляща. Візьміть високоякісний горох і висипте його в каструлю. Повністю залийте інгредієнт водою і поставте на вогонь. Варіть горох доти, поки він не розпочнеться легко роздавлюватися. Готову підгодівлю висипте на папір або газету, дайте їй ретельно просохнути, після чого подрібніть в м'ясорубці.
7
Підготуйте пшоно так само, як і в попередньому рецепті. Під час всього процесу варіння помішуйте воду, не можна допустити утворення клейкої маси. Дочекайтеся закипання води, після чого вимкніть вогонь, пшоно повинно разбухнуть. Після цього промийте крупу і перекладіть в мішечок з тканини, підвісьте його над тазом, щоб стекла вся рідина. У готову підгодівлю можна додати висівки.
8
Розмір, запах, колір, поживність, смак і вигляд прикормки впливають на час знаходження зграї лящів на ділянці, де ви рибалите. Потрібно зробити так, щоб цей період тривав якомога довше. Дуже важливо не перегодувати ляща, тоді йому нема чого буде клювати підозрілу приманку, адже риба буде сита.
9
Розмір частинок їжі повинен бути близько 3-5 мм. Колір їх повинен залежати від відтінку дна водойми. Якщо дно темне, щоб лящ знайшов приманку, робіть її світлої, додайте більше перловки, пшона, кукурудзи і гороху. Якщо ж грунт піщаний, в кормі повинно бути більше чорного хліба, макухи.
10
Накидайте 3-4 шматочки прикормки в місце лову і почекайте хвилин тридцять. За цей час лящ повинен знайти їжу, і ви не налякаєте його шумом і рухом. Облові все підгодовані місця. Якщо на якійсь ділянці є клювання, додайте ще трохи шматочків їжі для риби.
11
Якщо ви рибалите з човна, використовуйте для підгодовування спеціальну сіточку з дрібними осередками. Покладіть в неї харчову масу і грузик. Прив'яжіть сітку шнуром і киньте в воду в 3-4 метрах від човна. Коли клювання ослабне, доповісте нову порцію або посмикайте підгодовування, щоб з комірок висипалися шматочки їжі, залучаючи лящів.