Як оновити в BIOS відеоадаптер. прошивка відеокарт nvidia windows.

Для повноцінного розгону відеокарти рекомендують оновлювати мікропрограму цього пристрою. Відразу варто відзначити, що це дуже небезпечна процедура. Її невірне виконання може призвести до псування відеоадаптера.
Вам знадобиться
  • - ATIFlash;
  • - USB-накопичувач;
  • - NVFlash Win.
Інструкція
1
Почніть з пошуку підходящої версії прошивки. Виробники рідко викладають подібні файли на офіційних ресурсах. Для підбору потрібної прошивки скористайтеся посиланнями, наведеними в графі «Додаткові джерела». Обов'язково переконайтеся в сумісності обраної прошивки з конкретною моделлю відеоадаптера.
2
Оберіть програму-прошівальщік. Для відеокарт Radeon використовуйте програми WinFlash і ATIFlash. Перша утиліта працює з системою Windows, а друга - тільки в DOS-режимі. Створіть завантажувальну флеш-карту. Для цього рекомендують використовувати утиліту Grub4Dos, що дозволяє вручну задати параметри мультизавантаження.
3
Скопіюйте на флеш-карту файл-прошивку і файли програми ATIFlash. Краще використовуйте саме цей варіант, тому що прошивка відеокарти в Windows, як правило, не призводить до позитивних результатів.
4
Запустіть програму з флеш-карти, попередньо перезагрузив комп'ютер і вибравши потрібний режим роботи утиліти ATIFlash. Всі подальші операції будуть виконуватися виключно в командному консолі. Настійно рекомендується витягти всі зайві відеоадаптери, якщо у вашому ПК встановлено декілька таких пристроїв.
5
Послідовно введіть наступні команди: atiflash.exe -i, де i - номер відеокарти (0 або 1); atiflash.exe -s - збереження поточної версії BIOS; atiflash.exe -pa nameofbios.bin- прошивка відеоадаптера з вказаного файлу. Після виконання процедури зміни прошивки перезавантажте комп'ютер.
6
При роботі з відеокартами фірми Nvidia використовуйте утиліту NVFlash Win. Ця програма працює в середовищі системи Windows. Переважно використовувати 32-бітну версію ОС.
7
Створіть папку в каталозі Document and Settings. Використовуйте тільки латинські букви при виборі назви папки. Скопіюйте в цей каталог файл-прошивку і всі дані з архіву NVFlash.
8
Запустіть командний консоль Windows. Наберіть nvflash -b backup.rom для збереження поточної прошивки. Тепер введіть nvflash -4 -5 -6 newbios.rom для запуску процедури прошивки. В даному випадку newbios.rom - ім'я файлу-прошивки. Перезавантажте комп'ютер.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iNMZydkeXIE
Кожен новий день приносить нововведення в світ ігрової індустрії: вихід нової відеогри, поява нового програмного забезпечення, представлення нових можливостей на конференціях, присвячених відеоіндустрії. Але комп'ютер рядового користувача не в силах зазнавати всі зміни і нововведення світу комп'ютерних ігор. Нещодавно куплена відеокарта може бути застарілою вже через рік - ряд деяких ігор вже не запустяться на такому комп'ютері. Виходів з такої ситуації всього два, виключаючи покупку нового відеоадаптера: розгін відеокарти і прошивка BIOS відеокарти.
Вам знадобиться
  • Файл-оновлення BIOS відеокарти, програмне забезпечення, що дозволяє зробити прошивку.
Інструкція
1
Перед тим, як приступати до такої відповідальної операції, переконайтеся у вірності прийнятого рішення. Деякі проблеми можна вирішити за допомогою нового комплекту драйверів. Часом ті проблеми, які вас хвилюють, залежать не від прошивки. Для початку вам необхідно знати ваш відеопроцесор. Натисніть правою кнопкою миші на робочому столі - натисніть «Властивості» - відкрийте вкладку «Параметри» - в розділі «Дисплей» ви можете побачити модель вашої картки.
2
Для того, щоб прошити BIOS відеокарти NVidia, вам буде потрібно закачати файл прошивки, образ дискети та програму NvFlash. Образ дискети ви повинні скопіювати на дискету, щоб запустити програму для прошивки. У налаштуваннях BIOS материнської плати у вас має стояти значення Floppy Disk в розділі Boot.
3
Вставте дискету і перезавантажте комп'ютер. Після закінчення завантаження даних з дискети, введіть nvflash -f mybios.bin. Варто відзначити, що mybios.bin - це назва файлу прошивки. Назвати його можна як завгодно. При прошивці BIOS відеокарти, система зберігає старий файл прошивки під ім'ям oldbios.bin. Після закінчення прошивки зробіть перезавантаження комп'ютера. Витягніть дискету перед перезавантаженням.
4
Для того, щоб прошити BIOS відеокарти ATI вам буде потрібно все теж саме, але від виробника ATI. Назва програми, яка здійснює прошивку інше - AtiFlash.
5
Операція прошивки в цьому випадку зазнає деякі зміни. Після закінчення завантаження даних з дискети, введіть atiflash -s 0 oldbios.bin. Це дозволить вам відразу ж зберегти старий файл прошивки на дискету. Після перезавантаження комп'ютера введіть команду atiflash -p 0 mybios.bin. Після вилучення дискети, виконайте перезавантаження.
6
Якщо прошивка відеокарти не вдалася, то вам необхідно обзавестися додатковою відеокартою. Можете взяти зовсім стару карту або купити найдешевшу, аби отримати зображення на моніторі. Перемкніть кабелі на іншу карту. Якщо знадобиться, то зробіть установку драйверів для нової карти.
7
Щоб повернути стару прошивку для відеокарт NVidia, необхідно отримати код відеокарти. При завантаженні комп'ютера введіть команду nvflash -a. Після цього ви можете ввести наступну команду nvflash -ix -f oldbios.bin (x - код відеокарти). Вимкніть комп'ютер - витягніть другу відеокарту і перевірте працездатність першої карти.
8
Щоб повернути стару прошивку для відеокарт ATI, необхідно отримати код відеокарти. При завантаженні комп'ютера введіть команду atiflash -i. Після цього ви можете ввести наступну команду atiflash -px myoldbios.bin (x - код відеокарти).
9
Вимкніть комп'ютер - витягніть другу відеокарту і перевірте працездатність першої карти.