Як співати з дитиною пісні.

Всяка спільна діяльність зближує батьків і дітей, а творчі заняття ще й виховують почуття прекрасного, допомагають розвинути ті чи інші здібності. Спів - це прекрасний спосіб розвинути у дитини музичний слух, почуття ритму і потренувати мовне дихання.
Вам знадобиться
  • - іграшки;
  • - свічки;
  • - стрічки або вовняні нитки;
  • - мішечок.
Інструкція
1
Співайте, виконуючи роботу по дому. Це найпростіший спосіб зацікавити малюка співом. Всі діти наслідують дорослих, і рано чи пізно дитина спробує вам подпеть.
2
Будьте терплячі. Зазвичай у віці 2-3 років діти здатні відтворити чисто лише фрагмент мелодії з 5-6 звуків. Важливо не критикувати дитину. Він діє на межі своїх можливостей. Висловлювання: «відкривай рот ширше», «неправильно співаєш", "не мичі» можуть призвести до того, що дитина взагалі перестане співати або не буде цього робити у вашій присутності.
3
Перетворіть спів у гру. У дітей у віці від 2 до 5 років співочі навички можна розвивати за допомогою простих музичних ігор. Виберете веселу дитячу пісеньку, яка подобається і вам, і дитині. Виконуйте її і активно рухайтеся, зображуючи події пісні. Ви можете ілюструвати свої дії за допомогою різних предметів. Це допоможе дитині краще запам'ятати текст. Буде добре, якщо він включиться в гру, спочатку повторюючи за вами руху, а потім і слова.
4
Допоможіть дитині почути себе. Якщо дитина співає дуже тихо або голосно вимовляє тільки окремі слова, необхідно попрацювати над мовним диханням. Поверніть папір трубочкою і дайте її дитині. Нехай він співає в цей імпровізований рупор. Звук можна побачити в коливанні полум'я свічки або відчути, поставивши перед ротом долоньку.
5
Попрацюйте над голосними звуками. Часто діти не співають пісню, а просто проговорюють слова. Візьміть кілька стрічок або вовняних ниток, складіть їх в мішечок. Витягайте стрічки по одній, протяжно вимовляючи голосні.
6
Якщо дитина не потрапляє в розмір звучання, можна пограти з ним в гру «Передай». Візьміть невелику іграшку і дайте її дитині, проспівавши окремий звук або коротке слово. Малюк повинен повернути вам штучку, повторюючи звук. Цю гру можна ускладнити, використовуючи не окремі слова, а рядки і навіть куплети.