Як уберегтися від укусу змії. захист дачної ділянки від змій.

З настанням тепла люди прагнуть відпочити на природі, виїжджають в ліси, ближче до річок. У цей час не варто забувати про численні небезпеки, що підстерігають людину в заростях і високій траві. Отруйні рослини, кліщі та змії можуть завдати непоправної шкоди здоров'ю. Без своєчасної допомоги може наступити смерть.
Інструкція
1
Заздалегідь дізнайтеся, де мешкають змії в тому місці, куди ви збираєтеся. Це допоможе вам визначити, яких ділянок слід уникати. З'ясуйте також і види місцевих змій, можливо, серед них немає отруйних.
2
Щоб ваш похід в ліси, де можуть мешкати змії, був безпечним і пройшов без травм, надіньте довгі штани і високі чоботи з дуже міцної товстої шкіри або гуми. Більшість змій не зможуть прокусити ці матеріали.
3
Не втрачайте пильності. Уважно оглядайте місце, по якому збираєтеся йти. Уникайте нір, ділянок з високою травою та повалених дерев. Ніколи не лізьте туди рукою, візьміть довгу палицю і відсувайте гілки нею.
4
Не піднімайте і не перевертайте старі корчі, не слід і сідати на землю. Змії найбільш небезпечні навесні, після зимової сплячки. Ці рептилії люблять грітися на сонці, тому уважно оглядайте валуни і пеньки, перш ніж сісти на них.
5
Заздалегідь збирайте хмиз, вранці або вдень, бо змії найбільш активні в темний час доби. Ваші дії і шум можуть потривожити рептилію, а так як ви її не бачите, вам буде складно оцінити обстановку.
6
Костер відлякує практично всіх тварин, тому зупинившись на ночівлю, обов'язково запалюйте вогонь з заздалегідь заготовленого вами хмизу. Натріться буквицей і порозсипайте цю траву навколо табору, ця рослина відлякує змій.
7
Якщо ви побачите змію, замріть і не ворушіться. Не повертайтеся до неї спиною, а дуже повільно починайте відходити. Не робіть ніяких різких рухів, тоді рептилія вас не помітить. Змії нападають на людину, тільки якщо відчувають витікаючу від нього загрозу, тому не підходьте до тварині. Рептилія сама піде з дороги.
8
Чи не підкрадайтеся до змії і не намагайтеся застати її зненацька, ваші дії можуть спровокувати напад. Ніколи не бийте і не намагайтеся вбити тварину, саме в цей момент вона постарається вкусити вас. Якщо ви побачите мертву змію, не підходьте до неї. Дуже часто ці рептилії тільки прикидаються мертвими.
9
Ви повинні вміти відрізнити отруйну змію від нешкідливою. Небезпечні рептилії найчастіше мають яскраве забарвлення, що дозволить вам вчасно помітити таку й уникнути зустрічі з нею. Ви можете відрізнити отруйну змію по характерному шипіння або тріску. Демонстративно агресивна поведінка також характерно для небезпечних рептилій.