Як правильно посадити капусту.

Більшість городників вирощують на своїй ділянці капусту. Ця культура досить невибаглива, але гарний врожай можна отримати тільки при дотриманні агротехніки. Правильна посадка - половина успіху.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - гній;
  • - компост;
  • - деревна зола.
Інструкція
1
Починайте підготовку ділянки під посадку капусти восени. Ретельно перекопайте землю на глибину багнетною лопати, звільніть від коренів бур'янів. Навесні внесіть добрива. На кожен квадратний метр потрібно 1 відро свіжого гною або компосту, 2 склянки деревної золи. Після внесення добрив перекопайте грунт повторно на глибину 15 сантиметрів.
2
Ділянка для посадки капусти підбирайте сонячний, рівний. Для отримання хорошого врожаю підходить грунт з нейтральною або слабокислою реакцією. Кращі попередники для капусти - це зернові, бобові культури, картопля, цибуля або коренеплоди. На одному місці ви можете вирощувати урожай капусти не більше двох років. Потім ділянку потрібно змінити і проводити на ньому повторний посів не раніше, ніж через 4 роки.
3
При вирощуванні капусти розсадним способом використовуйте теплий парник або теплицю. Для посіву використовуйте родючу землю, що не заражена шкідниками та хворобами.
4
заглиблюють насіння в грунт на 2 сантиметри. До появи перших сходів капусті потрібно щоденний полив. З появою першого справжнього листочка проведіть проріджування. В одній лунці залиште 3 рослини. Через 15 днів проведіть повторне проріджування, залишивши в лунці найсильніше рослина. Шістдесятиденного розсаду висаджуйте в грунт.
5
У другій половині дня підготуйте лунки, рясно полийте їх водою. Як тільки вода вбереться, починайте розсаджування капусти. Заглубляйте рослини до першого листа, ретельно обжимати грунтом. Відстань між рослинами в ряду повинна бути 50 см, в міжряддях 1 метр. Такий спосіб посадки допоможе отримати рясний урожай з великими качанами.
6
Перші три дні після посадки поливайте рослини вранці і ввечері. З четвертого дня полив можна виробляти 1 раз на день. Як тільки рослини приживуться і зміцніють, полив виробляєте через день. У спекотну погоду робіть щоденне дощування. При цьому стежте, щоб вода в лунках не застоювалася.
7
У період зав'язування качанів капусті потрібно особливо рясний полив. На одну рослину щодня потрібно вилівать10-15 літрів води.