Як навчити дитину вимовляти букви. Як навчити дитину правильно вимовляти букви.

Період, в який діти вчаться говорити, дуже важливий як для них самих, так і для батьків, від яких багато в чому залежить, наскільки правильно дитина буде вимовляти літери і звуки. Нерідко з деякими буквами у дітей виникають проблеми - наприклад, багато малюки не вибалакують букву Р, а також зазнають труднощів з свистячими і шиплячими буквами. Ви можете допомогти дитині в розумінні правильної вимови важких букв.
Інструкція
1
До п'яти-шести років мовні навички дитини, як правило, вже формуються остаточно, і тому до цього віку вам потрібно приділити особливу увагу вимові дитини.
2
Займайтеся з малюком - давайте йому завдання на правильність вимови тих чи інших букв, а також на розвиток м'язів артикуляції та мови. Проводите заняття в ігровій формі, так, щоб дитині було цікаво.
3
Для виконання артикуляційної гімнастики посадите дитини зручніше перед дзеркалом і сядьте поруч, так, щоб теж відбиватися в ньому.
4
Зробіть з дитиною першу вправу, попередньо показавши його на власному прикладі, і попросіть повторити. Відкрийте рот широко і поставте кінчик язика на край передніх зубів.
5
Дитина повинна повторити рух і утримувати кінчик язика на зубах протягом 10-15 секунд. Після цього він може відпочити, а потім виконати вправу ще 2-3 рази. За допомогою цієї вправи дитина розтягує під'язикову зв'язку, що допомагає у вимові важких звуків.
6
Виправити вимову літери Р допоможе вправа, під час якого дитина повинна широко відкрити рот і з силою стукати кінчиком язика по бугоркам за верхніми зубами. Одночасно з ударами мовою попросіть дитини вимовляти звук Д.
7
Дитина повинна повторювати рух зі звуком «д-д-д» 20 секунд, а потім він може відпочити. Ця вправа готує дитини до вимови літери Р - тому запропонуйте після нього дитині порикувати і зобразити лева або собаку, сказавши «рррр».
8
Через деякий час ви помітите поліпшення в вимові дитини.
Зверніть увагу
Навчитися вимовляти певні літери дітям буває дуже важко. До таких буквах найчастіше ставляться Р, Л і Ш. Буква Р по праву вважається найскладнішою, і в деяких випадках діти можуть вчитися вимовляти її аж до 5 років. Якщо ви не бачите ніяких поліпшень в мові вашого малюка, пора подумати, як навчити дитину літері Р.
Корисна порада
Якщо ви старанно займалися з дитиною, але спроби навчити його вимовляти букву Р так і не досягли потрібного ефекту, то обов'язково зверніться за консультацією до логопеда. По-перше, фахівець зможе точно виявити причину, через яку у дитини не виходить цей звук вимовити. Маленькі діти вимовляють букву Р різними методами.
Любов і ласка, листопад і метелиця. Що ріднить ці зачаровують російські слова? Їх об'єднує буква "л" - основа граціозності рідної мови. Не у всіх виходить правильно вимовляти букву "л". Але немає приводу для печалі, це справа легко поправити.
Інструкція
1
Притисніть кінчик язика до верхніх різцям. Мова має відчутно упертися в зуби. З зусиллям відштовхніться мовою від зубів, вимовляючи при цьому "лак", "калюжа", "лебідь", "люстра", "ложка", "лижі". Зверніть увагу, що в залежності від голосного звуку після "л", становище мови злегка змінюється. При вимові слова "люстра" мову впирається вже не в зуби, а у верхнє небо. А під час вимови слова "лижі" - в самий краєчок верхніх різців. Але принцип вимови звуку "л" однаковий - мова із зусиллям відштовхується від перешкоди.
2
Якщо у вас відразу не виходить сказати чітке "л", значить потрібно змусити працювати вашу мову. Для цього виконуйте наступну вправу: - при проголошенні звуку "л" в вищеперелічених словах затискайте мову кінчиками верхніх і нижніх різців, наче прікусивая його. Таким чином ви зафіксуєте мову і привчите його до правильного положення.
3
Повторюйте повільно і виразно наступні скоромовки: - "Карл у Клари вкрав корали, а Клара у Карла вкрала кларнет"; - "Тридцять три кораблі лавірували-лавірували, лавірували-лавірували, лавірували-лавірували, та не вилавірували"; - "Смугасті матраци полоскала дочка Власа, полоскала-полоскала, смугастої річка стала".
4
Візьміть шматочок тексту з будь-якого класичного твору. Читайте з виразом, звертаючи увагу на правильну вимову звуку "л". Нехай спочатку це буде злегка перебільшено, але з часом мову добре запам'ятає своє місце, і ви будете говорити правильно.
Корисна порада
Всі вправи краще виконувати перед дзеркалом. Так ви зможете візуально себе контролювати.