Як адаптувати дросельну заслінку. мерседес с180Как адаптувати дросельними заслінки самому.

Виробляти адаптацію дросельної заслінки необхідно в наступних випадках: після установки нової деталі, після її промивання, при заміні електронного блоку управління (ЕБУ) і якщо з'явилася інформація в ЕБУ про збій в адаптації.
Вам знадобиться
  • - діагностичний софт або мотортестер;
  • - очищувач карбюратора.
Інструкція
1
Виконайте підготовчі роботи перед адаптацією. Зніміть заслінку (для моделей автомашин з двигуном типу AWT). Якщо вона розташована з боку салону (в автомобілях з двигуном типу ADR), приберіть все патрубки, що закривають доступ до неї. Промийте дросель очищувачем карбюраторів.
2
Встановіть заслінку на місце. Підключіть діагностичне обладнання і заведіть двигун. Перевірте кут відкриття на ХХ (01 канал 3), його величина повинна бути рівною 3.5 (макс 4.0), потім прогрійте двигун до 85 градусів і вимкніть його.
3
При включеному запалюванні адаптуйте заслінку наступним чином (для моделей автомашин з двигуном типу AWT). Видаліть всі помилки. Натисніть в наступному порядку: 01 (двигун) - 04 (базові установки) - 60 (адаптація заслінки) або 98 (адреса для деяких моделей старих машин).
4
Натисніть в полі 60 кнопку «налаштувати» або «адаптувати», після цього буде виведено повідомлення «адаптація відбувається», а через кілька секунд - «адаптація ОК». Вимкніть запалювання на п'ятнадцять секунд.
5
Адаптуйте заслінку на автомобілях з двигуном типу ADR наступним чином. Заведіть двигун, прогрійте і заглушите його. Зайдіть в ДВС на приладовій панелі, наберіть 08-060, в поле 4 повинні бути символи Adp. I.O./N I.O. Якщо ця інформація відсутня, наберіть 098.
6
Проведіть адаптацію заслінки в тій групі, де є символи Adp. У полі має з'явитися позначення Adp. Lauft. При цьому в заслінці повинен з'явитися шум. Якщо через кілька секунд з'явиться напис Adp IO, це означає, що адаптація пройшла нормально, якщо nIO, отже, щось не так і потрібно виявляти несправність.
Зверніть увагу
Адаптувати дросельну заслінку потрібно після промивання дроселя незважаючи на те, що в повідомленнях виводиться «Адаптація ОК». В іншому випадку машина буде заводитися не з першого разу і, можливо, будуть «плавати» холості оберти двигуна.
Адаптація дросельної заслінки призначена для поліпшення роботи двигуна на холостому ходу і при нестачі потужності. Ця операція дає уявлення про становище педалі газу блоку, який управляє двигуном.
Інструкція
1
Придбайте мотортестер або спеціальний діагностичний софт. Виконайте промивку дроселя. Для цього купите спеціальну рідину - очищувач карбюратора. Зніміть дросельну заслінку - від'єднайте накладки двигуна і трубу, яка з'єднує заслінку і повітряний фільтр. Відкрутіть болти, що кріплять дросельну заслінку до двигуна, вимкніть трос і два шланга. Слідкуйте за тим, щоб з останніх НЕ полилася охолоджуюча рідина. Тому заздалегідь приготуйте ганчірки і заглушки.
2
Візьміть у руки балончик і трубку, ретельно промийте заслінку . Зберіть все в зворотному порядку і включіть двигун, повернувши ключ запалювання. Прогрійте мотор до температури в 80 градусів і заглушите. Підключіть діагностичне обладнання і виконайте наступне: зайдіть в меню «Двигун» (01), опитаєте його на наявність несправностей (02), якщо вони є, видаліть їх (05), потім зайдіть в базові установки (04) та натисніть запуск по групі 060 (для електронної заслінки) або 098 (для механічної).
3
Потім натисніть кнопку «Адаптувати» або «Налаштувати», після цього на екрані побіжать відсотки і з'явиться напис «Адаптація OK». Пам'ятайте, що під час даної процедури педаль газу чіпати забороняється, тому щоб уникнути неприємних ситуацій, ретельно стежите за цим.
4
Якщо адаптація не відбулася, не переживайте, для початку замініть потенціометр і перевірте моторчик, який відкриває і закриває заслінку . Часто йому просто не вистачає енергії, допоможіть йому - натисніть на язичок, який пов'язаний з віссю. Слідкуйте за тим, щоб датчик положення заслінки стояв в положенні не більше п'яти градусів. В іншому випадку адаптація пройде успішно, але кут буде не той. Весь цей процес займе у вас кілька хвилин, а в результаті ви отримаєте зменшення споживання палива і поліпшення роботи двигуна.