Як ловити корюшку в Фінській затоці.

Ще пару десятиліть тому корюшку в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області ловили буквально скрізь. Щовесни рибалки з вудками і мережами стояли буквально на всіх набережних і мостах Північної столиці, і улов в двісті з гаком рибок вважався нормою. За останнє десятиліття кількість корюшки різко скоротилося. До того ж ловити її в місті не рекомендують епідеміологи. Зараз цю рибку, що пахне огірками, добувають переважно у Фінській затоці.
Вам знадобиться
  • - рибальські снасті (незгірш десятка вудок);
  • - мормишка;
  • - мотиль;
  • - наживка;
  • - карта Ленінградської області;
  • - розклад електричок;
  • - пропуск в прикордонна.
Інструкція
1
Корюшку в Фінській затоці можна ловити в будь-який час року. Рибалки Ленінградської області найчастіше роблять це взимку. До зимової риболовлі необхідно як слід підготуватися. Зимовий ящик з усім вмістом і фінські сани, на яких його найзручніше перевозити, можна купити в будь-якому магазині, де продають товари для рибалок. Лісочку краще взяти тонку, приблизно 0,2 мм. Вона менш помітна. Краще приготувати декілька вудок з різними грузіламі. Вага грузила залежить від того, де ви збираєтеся ловити. У Фінській затоці є місця з досить сильними течіями. В цьому випадку вага грузила повинен бути побільше.
2
Корюшку ловлять на мормишку. Обзаведіться різнокольоровими мормишками. Справа в тому, що в різних ситуаціях корюшки воліють різні відтінки. Поки що жоден дослідник не зміг пояснити, чому так відбувається. Тому краще, якщо у вас будуть і біла, і жовта, і зелена блешні. Майте на увазі, що всі вони повинні бути задіяні, інакше на світлі дуже швидко втратять свої властивості.
3
Досвідчені рибалки Ленінградської області дуже часто використовують так звані «етажерку». Справа в тому, що корюшка може ловитися на різній глибині. Тому прив'яжіть до однієї і тієї ж основної волосіні кілька мормишок на відстані метра в півтора один від одного. Зазвичай роблять «етажерку» з двох-трьох насадок, рідше - з чотирьох.
4
Дуже ефективно використання болісно. Її прив'язують на поводок між двома мормишками. Блешня повинна бути дуже легкою і формою нагадувати маленьку рибку.
5
Підготуйте снасть і для лову наживки. Найкраще ловиться на окуня, так що захопіть з собою деяку кількість мотиля.
6
Вирішіть, де саме ви будете ловити. Найбільш «урожайні» місця знаходяться на Південному березі Фінської затоки. Але між Великою Іжорою і Лебедячим починається прикордонна зона. Якщо у вас є знайомі, які живуть на цих територіях, попросіть їх зробити вам пропуск. Це найшвидший варіант. Підставою для проїзду в прикордонна може служити і документ про право власності на земельну ділянку. Пропуск можна отримати і в Санкт-Петербурзі, вказавши в якості підстави огляд визначних пам'яток або відпочинок. В цьому випадку ви абсолютно спокійно зможете порибалити в районі Червоної Гірки або Сірої Коні, де корюшка ловиться найкраще.
7
Не забудьте зазирнути на сайт уряду Ленінградської області. Лід на Фінській затоці далеко не завжди безпечний для рибалок. Губернатор зазвичай видає постанови про заборону виходу на лід або про скасування такої заборони. Любителі зимової риболовлі нерідко порушують цю заборону, але це, по-перше, небезпечно, а по-друге - є адміністративним правопорушенням, за яке може бути накладено штраф.
8
Якщо ви не змогли отримати пропуск, доведеться вибрати місце ближче до Санкт-Петербургу. Ділянка не особливо великий, розташовується він в районі дамби, між Великою Іжорою і Бронко з одного боку і Кронштадтом з іншого. Рибаков там взимку зазвичай багато, але необхідно триматися подалі від фарватеру. Ловити по інший бік дамби досвідчені рибалки не рекомендують.
9
Біля берега піймайте кілька рибок на наживку. Найкраще, якщо це будуть мальки. Можна, звичайно, ловити і на велику рибу, порізану на частини, але цей спосіб менш результативним.
10
Відійдіть подалі від берега. Постарайтеся знайти рівне місце між торосами. Пробуріть кілька лунок і розставте вудки по кілька штук в кожну. Покльовка не змусить себе довго чекати.
Зверніть увагу
Електрички в населені пункти, розташовані на Південному березі Фінської затоки, йдуть з Балтійського вокзалу Санкт-Петербурга. До Бронко і Великий Іжори можна дістатися електропоїздами каліщенского напрямки. На Північний берег можна виїхати з Фінляндського вокзалу.