Як вибрати рибальські снасті.

Початкуючому рибалці знадобиться багато снастей, щоб швидко долучитися до цього захоплюючого заняття. Бувалі любителі «тихого полювання» будуть нахвалювати ті вироби, до яких вони звикли. Але вам вони можуть не підійти, у кожної снасті є свої переваги і недоліки.
Інструкція
1
Найпопулярнішою серед всіх видів снастей і раніше залишається стара добра поплавочная вудка. Починаючи саме з неї, рекомендується вчитися рибальству. Складові вудки: само вудилище, котушка, поплавці, гачки і волосінь. Їх потрібно вибирати, грунтуючись на тому типі водойми, де ви будете вести лов, і на типі риби, яку ви хочете зловити.
2
Переваги поплавковою вудки - невелика вага, простота в обігу, можливість лову з човна і з берега, ловля при сильній течії і на глибині. Недоліками її є мала активність, труднощі при транспортуванні, необхідність використання стійки.
3
Донка визнається найбільш вдалим варіантом при лові великої риби в немаленьких кількостях. Донна вудка - це компактна конструкція, вона складається з короткого вудилища, мотовільніци, гачка, великого грузила. Ця снасть нагоді вам для лову риби в глибоких вирах, в місцях, де немає течії.
4
Ловля з донкою зажадає від вас певної майстерності в підсіканні риби. Такою снастю можна користуватися з високого берега, з човна і плоту. Збирати донну вудку доведеться самостійно, можливі деякі труднощі при вивудженні риби.
5
Дуже широко застосовується спінінг. Він складається з вудилища, наживки (воблери, блешні, джиг-приманки), грузила, волосіні, котушки. Спінінг вам стане в нагоді для лову хижої великої риби. Популярність цієї снасті обумовлена її численними перевагами: зручність при зміні місця лову, компактність, можливість використання при сильному вітрі, застосування в будь-якій водоймі, плавний закид, простота при виведенні риби. Навіть, незважаючи на деякі недоліки спінінгів, такі, як середні результати лову й складності при поводженні перешкод, цю снасть варто придбати будь рибалці.
6
Вудіння на штучну мушку називається нахлистом, його використовують для лову найсильнішою, хитрою і обережної риби. Конструкція цієї снасті складається з незмінного вудилища, волосіні, гачка. Тут відсутні грузило і поплавець, так як риба ловиться з поверхні води. Це дуже зручно при великому хвилюванні водойми, коли поплавочная ловля неможлива. Також добре використовувати нахлист влітку, коли риба звикла бачити комах на поверхні води і підніматися за ними.
7
Перевагами нахлиста є можливість вивуджування полохливої і обережної риби, лов у вітряну погоду. Недоліками ж зізнаються необхідність великої майстерності при подачі приманки і незручність при спостереженні за можливу поклевкой.
8
Снасть квок призначена для лову сома. Вона являє собою виріб, здатне імітувати квакання жаб і жаб - основної їжі цієї риби. Складається квок з рукояті, ножа, «п'ятки», міцного шнура і наживки. Якщо ви хочете використовувати цю снасть, вам потрібно буде навчитися у досвідчених рибалок. Також квок застосовують тільки для лову з човна.
Ловля певних видів риб має свої особливості. Скажімо, яка техніка лову щуки? Існує безліч містичних історій, оточуючих цього спритного хижака. Щоб розвіяти атмосферу містики, слід знати, що багато в чому успіх рибалки буде залежати від вибору відповідної снасті і майстерного поводження з нею. І тоді у видобутку просто не залишиться жодних шансів.
Інструкція
1
Для початку прийміть як даність, що не існує одного єдиного і правильного в будь-якій ситуації набору снастей і приманок. Тільки після багатьох годин аналізу, підбору снастей і блешень ви визначите список того, що дійсно працює. Всякий раз вам доведеться коригувати набір інструментів і прийомів, доводячи його до оптимального стану, що забезпечує максимальну уловістость.
2
Якщо ви вирішили підійти до лову щуки професійно, почніть з складання списку джерел та інформаційних ресурсів, де ви зможете почерпнути відомості зі спортивної риболовлі. Читайте журнали і каталоги, відвідуйте спеціалізовані форуми і сайти в інтернеті. Збирайте інформацію про способи лову, які опинилися найбільш ефективними, і про технічні пристосування, без яких полювання на щуку немислима.
3
Підберіть основу для лову щуки - вудилище. Вони поділяються на три основні класи: легкі, середні і важкі. У більшості випадків при лові щуки знадобиться вудилище середнього класу. Важка снасть , як правило, використовується запеклими професіоналами при лові великих екземплярів. Такі вудилища досить дорогі і не завжди доступні для новачка.
4
Вибираючи вудилище, пам'ятайте, що брати щуку з води ви будете правою рукою, тому вам знадобиться мультиплікаторна котушка під ліву руку. Найбільш зручні вудилища, оснащені так званої курковою рукояткою. Така конструкція дає можливість закинути приманку далі і буде забезпечувати важіль при обертанні рукоятки котушки спінінга.
5
Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлена рукоять вудилища. Це може бути, наприклад, микропористая гума або пробка. Приміряйте до кількох варіантів і підберіть той, який краще лягає в руку. Найоптимальніший варіант при виборі комфортною для вас снасті - відправитися на реальну риболовлю з досвідченим майстром цієї справи і потренуватися в закиданні його снасті. В іншому випадку вам доведеться купувати весь великий список вудилищ, поки ви не зупинитеся на одному.
6
При виборі котушки для снасті зупиніть свій вибір на пристрої з підшипниками з нержавіючої сталі - це дозволить використовувати важкі великі приманки.
7
В якості волосіні використовуйте плетений шнур або монолески. Розривне навантаження шнура повинна бути не менше 13-15 кг. Звичайна моноліска повинна витримувати навантаження не менше 8 кг. Колір волосіні має при лові щуки менше значення, ніж така її властивість, як розтяжність. Купуючи волосінь, не полінуйтеся проконсультуватися з професіоналами або фахівцями магазину, щоб з'ясувати найбільш популярні види лісок для лову щуки.
8
Неодмінно при лові щуки використовуйте поводок. Великий екземпляр риби легко може перекусити волосінь при виведенні. Повідець надійно страхує від такої неприємності. Якісний поводок повинен в мінімальному ступені впливати на гру приманки.
9
Вибір підходящої приманки, її кольору і розміру цілком визначатиметься пробними забросами. Випробуйте кілька варіантів, щоб знайти найбільш ефективний для даного водоймища. Пам'ятайте при цьому про одну особливість поведінки щуки - вона атакує лише ту приманку, яка по довжині не перевищує половини довжини її тіла. Іншими словами, чим більше приманка, тим більшим буде улов. В якості універсальної приманки можна порекомендувати обертову блешню з хвостовим оперенням. Маючи приманки декількох розмірів і кольорів, ви розширите свої можливості при лові.