Як визначити колір волосся дитини.

Багато батьків задовго до народження дитини хочуть знати майбутній колір його волосся. Теоретично це можливо, якщо знати деякі закони генетики. І навіть аналізи ніякі не треба здавати.
Інструкція
1
У процесі формування кольору волосся майбутньої дитини беруть участь гени обох батьків. Зауважте, будь гени, в тому числі і відповідають за пігментацію волосся, можуть бути або домінантними, або рецесивними. Іншими словами сильними або слабкими. В процесі зародження майбутньої людини сильні домінантні гени блокують дію слабких рецесивних і передаються майбутньому поколінню. Тобто, якщо у батька ген кольору волосся домінантний, то його і успадкує син або дочка.
2
Якщо у обох батьків будуть домінантні або рецесивні гени, то «результат» їх «боротьби» буде непередбачуваним. У справу можуть втрутитися гени бабусь і дідусів, роблячи вплив на підсумок. У цьому випадку колір волосся майбутнього малюка можна визначити тільки з відомою часткою ймовірності.
3
Самостійно визначити фактор домінантності або рецесивності своїх генів можна за такими ознаками. Якщо у вас карий або зелений колір очей, нормальний фактор згортання крові або схильність до облисіння (у чоловіків), гени домінантні. Рецесивні гени характеризуються прямим волоссям, відсутністю пігментації шкіри і негативним резус-фактором крові.
4
Не забувайте, що генетика - це не математика. Вона не дає точних відповідей на питання спадковості, а тільки визначає найбільш ймовірні можливості. Але в процес передачі генів можуть включитися гени родичів кількох поколінь. В результаті абсолютно несподівано в сім'ї народжується рудоволосий дитина, що успадкував колір волосся від якогось далекого родича. Особливо часто це відбувається при народженні первістка.
5
Також не забувайте, що протягом 5 перших років життя новонародженого колір волосся може помінятися і не один раз. Зазвичай вони міняються в перший-другий роки життя і остаточно формуються до віку 5 років. Але в період статевого дозрівання через зміну кількості тестостерону в організмі підлітка колір волосся може змінитися ще раз.