Як приготувати квасоля. Як приготувати швидко квасоля, без вимочування.

Існує безліч видів квасолі, кожен з яких має свої особливості приготування. Знаючи їх, ви завжди зможете зробити смачне і корисне блюдо, не розвариться боби і не втративши їх корисні властивості.
Вам знадобиться
  Інструкція
  1
  Біла фасольОна багата калієм, який сприяє регулюванню кров'яного тиску. Біла квасоля не вимагає замочування і готується порівняно швидко. Промийте квасоля і залийте її водою у співвідношенні 1: 5. Варіть на повільному вогні близько півтори години. Біла квасоля підходить для перших страв, може використовуватися в якості гарнірів.
  2
  Червона фасольЕтот сорт вимагає замочування. Залиште квасоля в холодній воді на вісім-12:00. По можливості міняйте воду кожні три-чотири години - так ви позбавите боби від шкідливих речовин. Після замочування обов'язково змініть воду. Варіть червону квасолю на середньому вогні сорок-вісімдесят хвилин до готовності.
  3
  Чорна фасольОна багата антиоксидантами, за рахунок чого сприяє профілактиці серцево-судинних і онкологічних захворювань. Чорна квасоля замочується на шість-сім годин. Після цього час варіння займає близько сорока хвилин. Мексиканці вважають за краще не вимочувати чорну квасолю, так вона, на їхню думку, готується рівномірніше і не розварюється, але зате теплова обробка стає значно довше. Без замочування потрібно довести квасолю до кипіння, вимкнути газ і залишити під кришкою на годину. І тільки потім готувати згідно з рецептом. Чорну квасолю не слід доводити до кипіння, готуйте її на повільному вогні.
  4
  Квасоля адзукіНе вимагає замочування, має солодкуватий аромат, часто застосовується в десертних стравах східної кухні. Крім цього, її використовують у стравах з рисом. Час приготування - близько тридцяти хвилин.
  5
  Квасоля лима (Мадагаскар) Її використовують в супах, запіканках, салатах. Цю квасоля збирають зеленою і продають або свіжої, або замороженою. Вона не вимагає вимочування, готується значно швидше інших видів за рахунок відсутності попередньої сушки. Але є і висушені боби, вони володіють незвичайним вершковим смаком. Вимочують їх всього кілька годин.
  6
  Квасоля чорний очних вимагає замочування і готується всього близько сорока п'яти хвилин. Цей вид квасолі частіше використовують у стравах з рисом і м'ясом, а також салатах і запіканках.
  7
  Квасоля кідніКрасная строката квасоля в основному використовується в тушкованих блюдах. Вона добре поєднується з м'ясом і овочами, вбираючи їх аромат. Готується близько п'ятдесяти хвилин. Вимочування не обов'язково.
  Зверніть увагу
  Солити квасоля потрібно в кінці приготування, так як сіль уповільнює цей процес. При використанні консервованої квасолі в ваших стравах солити їх, як правило, взагалі не доведеться.
  Корисна порада
  Не змішуйте різні види сирої квасолі в одній страві. Час приготування може відрізнятися, тому кінцеве блюдо може вийти або з розвариться, або з вогкуватої квасолею.