Як розвести вогонь в сиру погоду.

Люди, які захоплюються пішими мандрівками по туристичним маршрутам, знають, скільки неприємностей може принести звичайний дощ. Пересування сповільнюється, отсиревает одяг, і навіть запалити багаття стає вкрай важко. Однак, використовуючи вірний підхід, розвести вогонь можна і в сиру погоду.
Вам знадобиться
  • - запальничка або сірники;
  • - бажано: сухий спирт, шматки органічного скла або гуми;
  • - бажано: сокира, ніж.
Інструкція
1
Виберіть правильне місце для розведення вогню. Воно повинно бути максимально сухим, захищеним від вітру і дощу. Якщо в запасі є тент, вибір місця не настільки критичний. Розміститеся на будь-якому горбочку. Якщо ж тенту немає, шукайте великі повалені дерева - під ними часто присутні сухі зони. У густих скупченнях старих сосен також можна відшукати придатний ділянку. В крайньому випадку зрубаєте або зламайте кілька молодих листяних дерев і спорудіть з їхніх крон подобу невеликого куреня - під ним розводити вогонь буде набагато простіше.
2
Підготуйте матеріал для розтоплення. Досвідчені туристи беруть в походи рідина для розведення вогню, таблетки сухого спирту, смужки органічного скла або гуми від камер - вони горять практично в будь-яку погоду. Якщо ж подібних речей у вас немає, займіться пошуками. Обламують тонкі сухі гілки з нижньої частини стовбурів дерев (бажано хвойних), оскільки вони значно менші намокають від дощу ніж ті, що лежать на землі. Якщо в окрузі є берези, зніміть з них деяку кількість берести - це один з кращих засобів для розведення вогню. При наявності сокири розрубують великі пні або старі стовбури мертвих дерев - їх серцевина буде абсолютно сухою. Наколи з них тонких скіп.
3
Знайдіть паливо для багаття. Використовуйте підходи, описані в попередньому кроці. Однак шукайте гілки середньої, а також великої товщини. Віддавайте перевагу хвойним породам дерев - що міститься в них смола сприятиме більш сталому горінню.
4
Складіть багаття. Гілки і сучки малої і середньої товщини очистіть від кори. Укладіть на землю невелику кількість матеріалу для розтоплення. Поверх нього спорудіть подобу маленького куреня з тонких сухих гілок. З різних боків додайте ще матеріалу для розпалювання і доповніть курінь більш товстими гілками.
5
Розведіть вогонь. Підпаліть розпалювальний матеріал в самому центрі складеного куреня. Спостерігайте за тим, як багаття розгорається. Якщо стає ясно, що розпалювання прогорає, а багаття так і не зайнявся, додайте її в центр або зовні куреня з гілок. Якщо вогонь розгорається вкрай неохоче, може допомогти акуратне його роздування. Наберіть побільше повітря в легені і видувайте його тонким струменем в самий центр області горіння. Після початку стійкого горіння додавайте в багаття все більш товсті гілки, поки він не досягне потрібної величини.