Як самому зробити сад гармонійним і мальовничим.

Довіривши роботу по влаштуванню саду ландшафтним дизайнерам, ви отримаєте власний гармонійний куточок природи. Втім, розробити дизайн саду, який відбиває ваші уподобання, можна і самостійно. Досить вибрати стиль, в якому буде оформлений ділянку, і послідовно його дотримуватися.
Вам знадобиться
  • - посадочні матеріали;
  • - оздоблювальні матеріали;
  • - садові меблі.
Інструкція
1
Виберіть стиль, в якому буде оформлятися земельну ділянку. Це дозволить вам звузити коло декоративних елементів і поєднань рослин, які будуть потрібні для створення бажаної гармонії. У пошуках відповідного рішення враховуйте зовнішню обробку будівлі, до якого прилягає сад, особливості рельєфу місцевості і розміри садової ділянки.
2
Якщо ви маєте в своєму розпорядженні достатньо великою площею землі і маєте можливість підтримувати зелені насадження в неприродній формі (досяжною постійної обрізанням і стрижкою), виберіть регулярний стиль. Його відмітною особливістю є строгі геометричні форми, прямі доріжки, партерні газони, рівні ряди живоплоту. Без регулярного і трудомісткого догляду сенс такого стилю, який символізує перемогу людини над природою, абсолютно втрачається.
3
З будівлею, в обробці якого використаний алюміній, пластик і бетон, буде гармоніювати сад, влаштований в стилі модерн. Якщо ви віддаєте перевагу строгі форми, не маючи можливості підтримувати штучну геометрію регулярного саду, використовуйте в садовому декорі мінімальна кількість колірних поєднань, рослини з довгими прямими листям і низькорослі трави. Доріжки прикрасьте геометричними орнаментами, а в обробці прямокутних або круглих клумб використовуйте плитку двох кольорів.
4
З цегляним будинком непогано буде виглядати менш формальний колоніальний стиль. Для його створення використовуйте штамбові форми рослин в дерев'яних діжках, доріжки, посипані матеріалом, що застосовується для мульчування грунту. Стіни садових будівель можете прикрасити квітучими кучерявими рослинами. Якщо в саду можна влаштувати штучний водойму, створіть навколо нього зону відпочинку, оточивши його плетеними меблями.
5
Для саду, що знаходиться неподалік від лісу або річки, підійде стиль кантрі. При влаштуванні такої ділянки використовуйте невибагливі рослини яскравих кольорів. Можете прикрасити стіни господарських будівель плетистими трояндами, а вздовж огорожі посадити жоржини. Доріжки в саду цього стилю викладіть цеглою або невеликими камінням, в щілинах між якими розмістяться почвопокровние рослини. Можна висадити між фрагментами покриття доріжок стійкий до нерегулярного витоптування чебрець. Для підтримки стилю влаштуйте в саду кілька грядок з пряними травами.