Як визначити потрібний розмір взуття.

У звичайному магазині вподобану вам взуття можна приміряти і вибрати найбільш підходящу і зручну навіть не знаючи свого точного розміру. Але в інтернет-магазинах і телемагазинах можливості поміряти немає. А купити придивилася пару за привабливою ціною все ж хочеться. Тому краще всього самостійно вміти визначити свій розмір у всіх тонкощах і нюансах.
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - аркуш паперу.
Інструкція
1
Причиною того, що різні пари взуття одного і того ж розміру можуть або підходити, або не підходити вам, є відмінності в методиках визначення розмірів стоп в різних країнах світу. У країнах СНД, наприклад, номер розміру взуття визначається за довжиною стопи, виміряної від краю п'яти до краю самого виступаючого пальця. Вимірювання проводяться в міліметрах, без урахування шкарпеток і припусків. У Франції номер розміру обчислюється по довжині устілки в штрихах, кожен з яких дорівнює двом третинам сантиметри. Плюс до цього зазвичай додають припуск, стандартна довжина якого 10 мм. Англійська і американська міряють довжину стопи в дюймах, причому нумерація йде з кроком в третину дюйма. Відрізняються вони тим, що в англійській системі нульовим розміром вважається 4 дюйми, а в американській нульовий розмір менше на 1/12 дюйма.
2
У нашій країні прийнята метрична система вимірювання взуття. Вона відповідає міжнародним стандартам і не вимагає поправок на колодки і припуски. Щоб визначити свій розмір взуття, поставте свій стопу на аркуш паперу і обведіть її олівцем по контуру. Те ж саме виконайте з другою ногою на випадок, якщо стопи не симетричні. Потім на отриманому малюнку виміряйте довжину стопи від великого пальця до п'яти. Якщо ноги різні, візьміть найбільшу виміряне значення.
3
Крім номера розміру, метрична система розділяє 12 ступенів повноти стоп. Крок між кожної попередньої і кожної наступної повнотою становить 4 мм. Вимірюється повнота стопи по тому ж малюнку: обчисліть відстань між крайніми точками ділянці носка стопи по ширині. Мінімальна передбачена повнота дорівнює 212 мм, максимальна (12-я) - 256 мм. Але не забувайте, що якісна шкіряне взуття розношується по повноті до 1 сантиметра.
4
Взуття зарубіжного виробництва має 17 градацій повноти, позначаються цифрами та літерами. Також може вказуватися звичайна, збільшена і зменшена повнота. Багато виробників випускають взуття тільки одного ступеня повноти, щоб шанувальники і шанувальниці їх взуття могли купувати собі вироби тільки цієї фірми. Звичайні ступеня повноти позначаються літерами A, B, C, D, E, F і мають різницю в 5 мм. Збільшені повноти - 2F, 3F, 4F, 5F, 6F, а зменшені повноти - 2А, 3А, 4А, 5А і 6А. Зустрічаються й інші буквено-цифрові позначення розмірів і повноти.
5
Зазвичай подібна інформація значно спрощує підбір взуття за розміром. Треба тільки завжди звертати увагу на країну-виробника товару і звірятися з виконаними самостійно вимірами своїх ніг.