Як будити грудничка.

Здорового і активного дитини бажано не будити для годування, а почекати, коли він сам прокинеться і захоче їсти. Однак недоношена або ослаблений малюк може спати багато годин підряд, не прокидаючись. Це призведе до того, що він не отримає достатньо молока і ще більше ослабне.
Інструкція
1
Поспостерігайте за сном малюка, перш ніж його будити. Існує кілька фаз сну, серед яких розрізняють глибокий сон і швидкий. У фазі швидкого сну дитині буде легше прокинутися, а вам буде потрібно менше зусиль, щоб його розбудити. Ознаками фази швидкого сну є посмикування ручок і ніжок, руху очей дитини під закритими століттями, зміни міміки обличчя, наприклад, посмішка.
2
Приберіть з ліжечка ковдру і дуже ніжно розповити малюка. Спробуйте роздягнути дитину і змінити йому памперс. Все це потрібно робити, постійно погладжуючи голівку і животик, одночасно посміхаючись крихті, щоб його не злякати. Зміна температури і дбайливі дотики здатні досить швидко розбудити більшість дітей.
3
Візьміть малюка на руки і притисніть до себе. Для грудного немовляти близький контакт з мамою є головним елементом пізнання і може викликати пробудження. Потримайте дитини в безпосередній близькості до грудей. Тихим голосом заговорите з малюком або заспівайте йому пісеньку. Коли ви побачили, що він починає прокидатися, піднесіть крихітку до свого обличчя і подивіться йому в очі. Зоровий контакт посприяє пробудженню і зробить його більш приємним.
4
Якщо всі попередні методи виявилися неефективними, спробуйте протерти лоб дитини теплою і вологою ваткою або помасажувати його ніжними круговими рухами. Від таких ваших дій він неодмінно прокинеться.
Зверніть увагу
Для здорового немовляти перерви між годуваннями становлять, в середньому, 3,5-4 години, ослабленого дитини необхідно прикладати до грудей не рідше, ніж кожні 2-3 години. Так само роблять в тих випадках, коли у матері недостатня кількість молока і потрібна стимуляція лактації.
Корисна порада
Не намагайтеся розбудити немовля різким включенням світла в його кімнаті, гучними звуками або стрімкими рухами. Так ви можете його налякати.