Як в Лінуксі налаштувати мережу.

Операційні системи на базі Linux набувають все більшого поширення в якості основної робочої середовища для настільних комп'ютерів. Це відбувається внаслідок вдосконалення графічних оболонок, що надають користувачеві зручний інтерфейс для вирішення переважної більшості завдань. Так, налаштувати мережу в Лінуксі сьогодні можна, використовуючи адміністративну оснастку KDE.
Вам знадобиться
  • - пароль користувача root.
Інструкція
1
Запустіть програму конфігурації системи. Відкрийте меню запуску додатків графічної оболонки, розгорніть розділ налаштувань. Знайдіть пункт «Центр управління системою» або System management center. Клацніть по ньому. Введіть пароль користувача root, якщо він буде запитаний. Цей додаток також можна виконати з консолі або вікна запуску програм, ввівши команду acc.
2
Перейдіть до конфігурації мережевих інтерфейсів. У вікні центру управління системою знайдіть розділ Network. Клацніть по кнопці Ethernet interfaces.
3
Налаштуйте мережеві інтерфейси. На поточній сторінці центру управління системою в списку Interfaces виділіть потрібний пункт. У випадаючому списку Configuration виберіть метод конфігурування: Manually, Use DHCP або Zeroconf. Введіть адреси DNS-серверів в поле DNS servers. При виборі ручного способу конфігурування (Manually), задайте IP-адресу і мережеву маску в полях IP address і Netmask відповідно. Натисніть кнопку Apply для застосування змін. Натисніть кнопку Main для переходу до попередньої сторінки.
4
Якщо доступ в інтернет повинен здійснюватися через проксі-сервер, задайте його налаштування. Клацніть по кнопці Proxy settings. У полях Proxy server і Port введіть адресу сервера і номер порту, на якому приймаються підключення. У полях Account і Password вкажіть облікові дані для доступу. Натисніть кнопку Apply. Натисніть кнопку Main у верхній панелі.
5
Створіть VPN-підключення, якщо це необхідно. Натисніть на кнопку OpenVPN-connections. Додайте підключення, вибравши його тип в групі елементів управління New сonnection і якшо по кнопці Create connection. Виберіть нове підключення в списку. Задайте його параметри за допомогою елементів управління, розташованих праворуч від списку. Вкажіть адресу сервера, номер порту, ключ, параметри відновлення, стиснення інформації, і т.д. Натисніть кнопки Apply і Main.
6
Якщо потрібно, змініть параметри брандмауера. Клацніть по кнопці Network firewall. У списку Select external interfaces відзначте мережеві інтерфейси, до яких повинні бути застосовані правила. У списку Services вкажіть мережеві служби, що працюють на машині, які повинні бути доступні ззовні. Натисніть кнопку Apply.