Як шукати квартири в Петербурзі.

Зняти квартиру в Санкт-Петербурзі не так-то просто - попит випереджає пропозицію. Тому, щоб знайти варіант, який підходить вам за ціною, якістю та місцерозташуванням, треба докласти зусиль.
Інструкція
1
Насамперед визначитеся з розміром орендної плати, яку ви готові викладати з кишені кожного місяця. Розпитайте ваших знайомих, знімають житло в Санкт-Петербурзі, вивчіть сайти і спеціалізовані видання - так ви зможете дізнатися середню ціну за шукану квартиру. Вартість оренди може варіюватися залежно від району. Традиційно найдорожчі райони - Центральний, Василеостровский і Адміралтейський. Оптимальним по співвідношенню ціна-якість вважається Приморський - тут здається велика кількість квартир в нових будинках. Цей район також роблять привабливим близькість до курортних місцях, велика кількість парків, розвинена інфраструктура. Більш дешеві варіанти для оренди - Красногвардійський і Калінінський райони, зважаючи на їх віддаленості від метро. Сама бюджетна -Ленобласть.
2
Доцільніше знімати житло поруч з місцем роботи. Але якщо це неможливо, зверніть увагу на райони, пов'язані з вашим місцем роботи зручним транспортним сполученням. Наприклад, з Пушкіна до Вітебського вокзалу в центрі міста можна дістатися за півгодини на електричці, а проживання в передмісті має свої незаперечні плюси і обійдеться вам відчутно дешевше.
3
Мабуть, самий швидкий і легкий спосіб пошуку квартири для новачка - через агентство нерухомості. Плюси цього способу очевидні - досвідчені ріелтори швидко підберуть вам квартиру за наявною у них базі і підготують договір оренди. Мінус - доведеться заплатити комісію агентству, яка зазвичай дорівнює місячній орендній платі за квартиру. Таку ж суму доведеться внести як заставу господареві квартири. Врахуйте, що платити ріелторської фірмі ви повинні тільки після того, як перегляньте всі пропозиції, виберіть вподобане і укладіть договір на оплату послуг агентства. На ринку Санкт-Петербурга багато надійних фірм, що працюють не перший рік.
4
Дещо менше - до половини місячної орендної плати - складає комісія приватних маклерів. Зазвичай це колишні співробітники агентств, що працюють як індивідуальні підприємці. Краще всього, якщо вам такого фахівця порекомендує ваш знайомий, який вже користувався його послугами.
5
Деякі недобросовісні фірми пропонують за відносно невеликі гроші списки квартир з адресами і телефонами, що здаються в оренду. Передбачається, що ви самі обдзвоните господарів і знайдете потрібний варіант. Будьте обережні, це - шахраї. За телефонами зі списку буде неможливо додзвонитися. А якщо все-таки вам дадуть відповідь, ви почуєте, що квартира вже здана. Остерігайтеся також «чорних» маклерів і агентств, що працюють незаконно.
6
Якщо ви не дуже обмежені в часі і хочете заощадити на комісійних, можете спробувати знайти житло в Північній столиці самостійно. Наведіть довідки у знайомих, які проживають тут, не здає чи хто-небудь із них або їхніх родичів і друзів квартиру. Деякі орендодавці воліють мати справу тільки з мешканцями з рекомендаціями. Задіюйте для пошуку і соціальні мережі - напишіть у своєму статусі або на сторінці, що ви шукаєте квартиру в Санкт-Петербурзі.
7
Переглядайте оголошення в газетах «Шанс», «З рук в руки», тижневику «Бюлетень нерухомості», на спеціалізованих сайтах. Зручний ресурс «Яндекс нерухомість» - він видає пропозиції відразу декількох сайтів. Правда, близько 80% оголошень, особливо найпривабливіших, дають агентства. І по телефону вам скажуть, що саме ця квартира здана, але в базі є багато інших. Таким чином фірми намагаються залучити клієнтів. Але, проявивши завзятість, можна знайти пропозиції від господарів. Як правило, при прийнятних умовах квартиронаймачі знаходяться швидко, тому вам треба полювати за свіжою інформацією.
8
Напишіть і розвісьте оголошення в районах, які розглядаєте для проживання. У тексті вкажіть: «без посередників» або «у господаря», щоб вас не турбували ріелтори. Такі ж оголошення ви можете розмістити на безкоштовних спеціалізованих сайтах і у вищевказаних газетах.
9
Знайшовши підходящий варіант, укладіть з орендодавцем договір, краще в присутності нотаріуса. І, щоб не потрапити на вудку до аферистів, прислухайтеся до вашої інтуїції і здоровому глузду. Вас має насторожити, якщо вам пропонується прекрасний варіант за ціною набагато нижчою середньоринкової.