Як полоти грядки. Як прополоти грядки з сухою землею.

В процесі підготовки грядок до посадки культурних рослин рекомендується ретельно вибирати коріння бур'янів. Незважаючи на цю обережність, непомічені або зійшли з насіння сміттєві рослини можуть утруднити зростання квітів або овочів, якщо вчасно не провести прополку.
Вам знадобиться
  • - рукавички;
  • - ручна вилка;
  • - мотика з короткою ручкою;
  • - плоскорез;
  • - мульчують матеріал .
Інструкція
1
Приступати до прополки грядок найкраще після дощу або поливу, коли волога вбереться в землю і грунт почне розсипатися на грудки. Це полегшить видалення бур'янів разом з їх кореневою системою. Якщо ви збираєтеся прополювати ґрунтовно запущену грядку, на якій культурні рослини через нестачу світла встигли витягнутися, почніть роботу ближче до вечора. Припадає на ніч період підвищеної вологості і зниженої температури дасть можливість овочам або зелені адаптуватися до нових умов.
2
Перед прополкою надіньте на руки гумові або щільні нитяні рукавички. Серед бур'янів можуть виявитися рослини з ріжучої кромкою листя зразок пирію повзучого, колючий осот або кропива. Щільний матеріал рукавичок дозволить захистити шкіру рук. Якщо ви працюєте вдень, надіньте на голову панаму або річну капелюх з широкими полями, яка допоможе уникнути перегріву.
3
Почніть з видалення бур'янів з простору між рядами. Щоб позбутися від рослин з потужною кореневою системою, застроміть в грунт близько бур'яну ручну вилку або мотику з зубцями, підніміть рослина і обтрусіть грунт з коріння. Дистанційні бур'яни помістіть у відро. Подрібнену зелену масу можна використовувати для приготування компосту.
4
Серед досвідчених городників є прихильники прополки за допомогою плоскорезов. Сенс такої обробки грядок полягає в періодичному пригніченні росту бур'янів і використанні зрізаної зеленої маси в якості мульчують матеріалу, а пізніше в якості органічного добрива. Якщо ви віддаєте перевагу цей спосіб прополки, подрежьте бур'яни плоскорезом, заглубляя його робочу частину в грунт на два-три сантиметри. Зрізані рослини залиште на грядках.
5
Уникнути або зменшити ризик появи на грядках бур'янів можна за допомогою таких матеріалів, як подрібнена деревна кора, тирса, солома або мульчуюча плівка. При весняній підготовці грядки видаліть з грунту коріння багаторічних бур'янів і накрийте землю шаром мульчі товщиною від двох до п'яти сантиметрів. Плівку розтягніть і закріпіть по периметру грядки. Висаджуючи рослини, розсуньте пухку мульчу. Якщо ви використовуєте непрозору плівку, виконайте в ній отвори для посадки.