Як збирати чорницю.

Сказати про те, що чорниця корисна, значить не сказати нічого. Це справжня комора мінералів і вітамінів, з успіхом застосовується не тільки в кулінарії, але і в медицині. Чорниця допоможе при розладах шлунка і зір поліпшить. Якщо ви хоч раз у своєму житті збирали чорниці вручну, то напевно знаєте, який це важка праця, але ця ягода коштує того. А якщо вам належить вперше відправитися в ліс за ягодами, ознайомтеся з порадами та рекомендаціями.
Кущ чорниці є довгожителем, який починає плодоносити не відразу, а лише через чотири-п'ять років. У десятирічному віці кущ досягає своєї зрілості й плодоносить по максимуму. І лише під сорок років рослина заспокоюється і відправляється на заслужений відпочинок. Проте не рекомендується збирати ягоду з престарілого чагарнику, вік якого сягає двадцяти років. Може виявитися так, що в чорниці не опиниться тих корисних властивостей і компонентів, які так важни.Определіть приблизний вік куща не так складно, як може здатися на перший погляд. У перший рік життя пагони виглядають, немов тонкі зелені прутики. Бічні гілки з'являються лише в наступні роки, відповідно, чим більше у чагарнику гілок, тим більше йому років. Щоб визначити вік чорниці, підрахуйте кількість річних приростків, починаючи з самих тонких гілок і закінчуючи основним стволом. Ягоди чорниці дозрівають в кінці червня, саме в цей період і слід відправлятися в ліс для їх збору. Кращий час для збору чорниці - вечір або ранок. Збираючись до лісу, не забудьте взяти з собою засоби від комарів (спрей, крем або аерозоль), адже ці кровоссальні комахи, так само як і люди, воліють чорничні місця. Бажано збирати ягоди вручну, навіть якщо ви і є володарем спеціальної ягідної граблі, адже вони завдають великої шкоди чагарнику, тому що разом з чорницею згрібають і листя. Після цього кущ довго не може оговтатися. Думайте не тільки про себе, але і про навколишню природу, можливо, вам нічого буде збирати в наступному році після такого мародерства. Складайте зібрані вручну ягоди в невеликі пластикові відерця або плетені корзини. При цьому не рекомендується пересипати чорницю з одного посуду в іншу, так як ніжна шкірка ягід може зім'яти і дасть сік.
За останній місяць на різних ринках Москви і Підмосков'я виявлено кілька партій радіоактивної чорниці. Продавці, як правило, запевняють, що їхній товар «вирощений на власному городі», а тому повністю безпечний і екологічно чистий. Але проведені дослідження говорять про зворотне.
В Москву чорницю привозять в основному з Вологодської, Володимирської, Тверської областей та Білорусії. І, як запевняють фахівці, ці райони і є досить несприятливими щодо радіації. Ягода вбирає її, як губка.Как показали проведені перевірки, більшість узятих на аналіз ягід містить перевищену у багато разів допустиму концентрацію цезію-137. Цей небезпечний радіонуклід, накопичуючись в організмі людини, сприяє появі вкрай важких захворювань. Якщо ви вирішите купувати це ягоду, то для того, щоб убезпечити себе від можливих серйозних наслідків, попросіть продавця показати лабораторне висновок про безпеку товару, тобто сертифікат відповідності його всім нормам. Документ в обов'язковому порядку повинен бути зі спеціальною захисною голограмою, якщо її немає - перед вами підробка. Якщо продавець відмовляється показати вам документ, мотивуючи це якимись відмовками, такий товар купувати не стоіт.Подобние прецеденти трапляються вже не перший рік. Причому в поле зору контролюючих органів потрапила не тільки чорниця, а й заражена журавлина. Відбувається це завдяки халатності багатьох, в тому числі і покупців. Якщо ви вже купили ягоду, і вона здається вам підозрілою (хоча на око і за смаковими якостями визначити радіоактивність чорниці неможливо), віднесіть її в найближчу лабораторію, наприклад, в установу, розташоване за адресою: Москва, вул. Юннатів, 16а.Не ризикуйте своїм здоров'ям, не сподівайтеся на чесність продавців, які запевняють вас, що все в порядку. Цезій-137 швидко накопичується рослинами, добре всмоктується в кишечнику, відкладається в м'язах, серці, легенях, нирках і печінці. З дикорослих ягід найінтенсивніше радіонукліди вбирають чорниця, брусниця і лохина.