Як викласти сервер.

Необхідність створення власного сервера, як правило, виникає при бажанні організувати для користувачів доступ до яких-небудь файлам. Доступ може бути як вільним, так і з аутентификацией - тобто введенням логіна і пароля. Створити найпростіший сервер можна на основі звичайного домашнього комп'ютера.
Вам знадобиться
  • - інсталяційний диск з Windows 7;
Інструкція
1
Якщо ви хочете організувати доступ до файлів, то вам знадобиться ftp-сервер. Протокол FTP вельми зручний для перегляду каталогів віддаленого комп'ютера, робота з ним мало відрізняється від використання звичайного «Провідника» Windows. Як правило, «важкі» файли викладають для скачування саме на ftp-серверах.
2
Найпростіше створити свій сервер в Windows 7, проте вам знадобиться інсталяційний диск, так як при інсталяції операційної системи ftp-сервер автоматично не ставиться. Вставте диск в дисковод, закрийте що випливе віконце. Потім відкрийте шлях: «Пуск» - «Панель управління» - «Програми та засоби». Коли відкриється вікно, виберіть пункт «Включення або вимкнення засобів Windows».
3
У наступному вікні, вам знадобиться список «Служби IIS», розгорніть його. Після цього вже в ньому розкрийте список «Сервер FTP». Поставте галочку на пункті «Служба FTP». У вже згадуваному списку «Служби IIS» відшукайте список «Засоби управління Web-сайтом». Розкрийте його, поставте галочку на пункті «Консоль управління IIS», натисніть ОК. Після цього операційна система встановить відмічені компоненти.
4
Тепер вам треба налаштувати ftp-сервер. Відкрийте «Панель управління», виберіть «Система і безпека» - «Адміністрування» - «Керування комп'ютером». У вікні знайдіть і розкрийте групу «Служби і додатки», потім відкрийте «Диспетчер служб IIS». У віконці «Підключення» виберіть директорію «Сайти». Потім праворуч, в розділі «Дії», натисніть на пункт «Додати FTP-сайт».
5
У вікні «Відомості про сайт» вкажіть його ім'я та розташування. За замовчуванням шлях до сайту такою: З: \ inetpub \ ftproot. Ввівши потрібні дані, натисніть «Далі». У новому вікні вкажіть настройки прив'язки і SSL. Прив'язка: «Усі вільні», порт 21. Розділ SSL: «Без SSL». Натисніть «Далі», в новому вікні нічого не чіпайте. Натисніть «Готово», сайт буде створений.
6
Залишилося налаштувати брандмауер Windows. Знову відкрийте «Панель управління», потім «Система і безпека» - «Брандмауер Windows» - «Додаткові параметри». Знайдіть пункт «Правила для вхідних підключень», активуйте «FTP-сервер (вхідний трафік)» та «FTP Server Passive (FTP Passive Traffic-In)». Цими діями ви відкрили 21 порт для вхідних з'єднань і задали діапазон портів для пасивного режиму.
7
У розділі «Правила для вихідного підключення» активуйте пункт «FTP Server (FTP Traffic-Out)», цим ви відкриєте 20 порт для вихідних з'єднань. Тепер користувачі можуть підключатися по вашому ip-адресою до вашого ftp-серверу, переглядати і скачувати які на ній файли. Ви можете налаштувати доступ по паролю, для цього зайдіть в розділ «Локальні користувачі та групи» і створіть нових користувачів.