Як відкрити ресторанний бізнес. рестораторское справу.

Рестораторское справу завжди має перспективу - адже в будь-які, навіть кризові часи, люди будуть приходити в затишний заклад з гарною кухнею, щоб розслабитися і повечеряти в компанії друзів або партнерів. Але, разом з тим, існує рейтинг банкрутств, в якому цей вид бізнесу вже котрий рік займає одне з перших місць. Тому перш ніж відкрити ресторанний бізнес, необхідно продумати всі нюанси і забезпечити виконання деяких важливих моментів.
Інструкція
1
Поставтеся відразу до свого ресторану не як до красивої і дорогої іграшки, а як до комерційного проекту і тверезо врахуйте всі реалії сучасного ринку, щоб створити продукт, який буде реально затребуваний. Продумайте концепцію закладу, воно не повинно бути «безликим», щоб уже за назвою та оформлення відвідувачеві було зрозуміло, яке меню його очікує.
2
Розробіть бізнес-план, у ньому оціните економічну ефективність проекту і намітьте послідовність дій щодо документального оформлення і відкриття ресторану. Швидше за все, вам буде потрібно знайти інвестиційні або кредитні кошти на його відкриття. Продумайте, яким чином ви зможете їх отримати.
3
Визначтеся з приміщенням. При його підборі врахуйте розташування будівлі: близькість до магістралей, торговим центрам, станціям метро або зупинок громадського транспорту, перетину транспортних і пішохідних потоків. Важливі також тип приміщення, поверховість, необхідність ремонту та переобладнання, площа, виділена потужність, ціна приміщення або вартість його оренди.
4
Підготуйте і узгодьте в інстанціях технологічний проект, який буде відповідати вимогам нормативних документів. Він повинен містити експлікацію приміщення ресторану, його план з розстановкою обладнання. На плані необхідно відзначити точки підключення обладнання до всіх комунікацій: каналізації, електрики, водопостачання. До проекту прикладіть специфікацію обладнання і точок підключення, пояснювальну записку з описом технології робіт.
5
Продумайте і замовте дизайн-проект, зробіть ремонт приміщення. Замовте обладнання, меблі, посуд, інвентар та елементи сервіровки. Додайте замовлення на світло-звукове обладнання і апаратуру, системи автоматизації, спецодяг для персоналу та столовий текстиль. Продумайте дизайн і замовте вивіску, інформаційні таблички, папки меню і окремі папки для рахунків, якщо того вимагає концепція ресторану.
6
Оформіть дозвільну документацію. Продумайте меню, приділіть йому достатньо уваги, це важлива складова успіху вашого бізнесу. Розробіть технологічні, техніко-технологічні та калькуляційні карти страв, їх описову документацію для офіціантів. Сформуйте закупівельний лист, знайдіть постачальників продукції, обговоріть з ними можливість маркетингових пулів, бонусів, спонсорських внесків.
7
Підберіть персонал, проведіть рекламну компанію. Відкрийте ресторан. Врахуйте, що при його відкритті на відвідуваності відіб'ється ефект новизни. Важливо виправдати очікування відвідувачів і навіть передбачити їх, щоб був стабільний ріст відвідуваності і вам не довелося потім повертати клієнтів, втрачених в гарячці перших днів роботи.