Як навчитися керувати яхтою.

Бажаючим йти під вітрилом по водній гладі слід серйозно задуматися над тим, щоб навчитися управлінню яхтою. Ця наука перестала бути недосяжною, при наявності часу і фінансів ви можете отримати ліцензію шкіл IYT і RYA. Не варто засмучуватися, якщо немає власної яхти. Володар міжнародної ліцензії може керувати судном, взятим на прокат.
Вам знадобиться
  • Документи, гроші, знання англійської мови, яхта.
Інструкція
1
Оберіть систему навчання для отримання міжнародної ліцензії капітана. Існують дві визнані у світі школи, що дозволяють це зробити, - IYT (International YachtTraining) і англійська RYA (Royal Yachting Association). Філії IYT є і в Росії, а RYA - тільки закордоном. Для навчання в Royal Yachting Association потрібне знання англійської на рівні Inetrmediate.
2
Сплатіть курси. Пройдіть 3 етапи навчання. 1 етап - 70 годин теорії. Він проходить зазвичай восени, взимку або навесні. 2 етап - практика. Почніть практикувати не пізніше, ніж через 6 місяців після теоретичного курсу. Цей етап триває 14 днів і проходить під керівництвом інструктора на одній з акваторій. 3 етап - складання іспитів та отримання міжнародної ліцензії капітана.
3
Коли ліцензія отримана, не поспішайте відразу орендувати яхту. Відразу ходити в якості капітана небезпечно. Знайдіть судно, на яке потрібно старший помічник капітана. Один або два сезони походіть в цьому званні, щоб отримати навички в реальних умовах і побувати в різних ситуаціях.
4
Коли безцінний досвід придбаний, можна орендувати яхту. Виберіть для початку спокійну акваторію. Підійдуть води біля берегів Туреччини. Перший час найкраще ходити в складі флотилії - групи з кількох яхт. У ній напевно будуть більш досвідчені капітани, які зможуть допомогти у важкій ситуації.
5
Будучи капітаном прослухайте курс SCTW-95/ПДНВ-78 (підготовка дипломованих моряків до несення вахти). Це професійне навчання, необхідне всім морякам. На курсах навчають першої допомоги, боротьби з пожежами і поведінці в надзвичайних ситуаціях. Їх викладають в офіційних Берегові навчально-тренажерних центрах (Бутц), які можна знайти в Москві і Санкт-Петербурзі.
6
Отримавши ліцензію і набравшись досвіду, виходьте в море хоча б раз на рік. Без практики навички швидко забудуться, і все доведеться починати спочатку.
Зверніть увагу
Початківцям капітанам має бути 18 років і более.В RYA істотно більш суворі вимоги до стандартів викладання, що нівелює різницю між школами в різних країнах. Розпочавши навчання, наприклад, в Англії, ви можете продовжити в будь-який інший школі RYA, при цьому якість навчання залишиться приблизно тим же.
Корисна порада
Можна вибрати «екстерн» -навчання, що поєднує в собі теорію і практику. За два тижні на борту яхти викладається деякий обсяг теорії і ряд практичних навичок, після чого склали іспит видається капітанська ліцензія.