Як зберегти свіжість зрізаних квітів.

Завжди трохи прикро, коли букет, подарований з урочистої нагоди, в'яне. Якщо ви хочете зберегти його свіжим якомога довше, вдамося до деяких способам, які допоможуть підтримати первозданний вигляд кольорів.
Інструкція
1
Видаліть зі стовбурів листочки або шипи, якщо такі є. Очистити потрібно приблизно на 1/3 частину. Якщо зелень потраплятиме у вазу, вода почне швидко псуватися, що призведе до в'янення бутонів. Зазвичай на покупних кольорах стовбур вже очищений, але так далеко не завжди.
2
Зробіть свіжі зрізи під кутом 45 градусів, відступивши від попереднього 2-3 см - можна і трохи більше, якщо стовбури квітів занадто довгі. Робити рівний зріз не рекомендується, так як рослини будуть погано «пити» воду.
3
Ретельно промийте вазу і налийте в неї фільтровану кип'ячену воду. Додайте пакет засобу «Крізан», яке можна купити в квітковому магазині. Порошок ретельно розчиніть. При використанні даного препарату бажано міняти воду раз на 1-2 тижні. Він живить квіти, що допомагає зберегти їх свіжими надовго.
4
Замість препарату можна використовувати яблучний оцет, лимонну кислоту, горілку або спирт - на літр води буде потрібно не більше столової ложки. Також можна розчиняти таблетку звичайної ацетилсаліцилової кислоти.
5
Раз на два тижні робіть нові зрізи на стовбурах кольорів. Якщо ви помітили, що вони почали чорніти або підгнивати, зніміть шкірку на 5 см і обшпарте окропом. Не переживайте - рослини не загинуть після подібної обробки.
6
Занурите букет в таз з холодною водою, якщо він почав сильно в'янути. Зверху окропити чистою прохолодною водою з пульверизатора. З ранку знову поставте квіти у вазу.
7
Не зберігайте вазу з квітами на кухні або поблизу від опалювальних приладів. Також захистите букет від прямого попадання сонячних променів, інакше він почне швидко в'янути. При правильному догляді за зрізаними квітами вони будуть радувати око більше 1 місяця. Якщо вам шкода їх викидати потім, просто висушіть букет, підвісивши його вниз бутонами.
Зверніть увагу
Не використовуйте водопровідну воду - вона містить занадто багато хлору. Для квітів оптимально підходить або дистильована вода, або фільтрована.