Як навчитися керувати вітрильником. Як керувати вітрильником.

Якщо людина цікавиться вітрильниками, йому рано чи пізно треба буде розв'язати питання, де і як навчитися керувати судном. Це проблема насправді дуже серйозна, оскільки море - сувора стихія. Вона не прощає тих, хто не підготувався до плавання. Шлях до своєї мрії лежить через навчання в яхтової школі та отримання ліцензії на управління вітрильником.
Вам знадобиться
  • Середній рівень знань англійської мови.
Інструкція
1
Відразу усвідомите, що за законами багатьох країн без спеціальної підготовки і ліцензії керувати яхтою самостійно заборонено. Перше завдання для новачка - отримати міжнародні права керування яхтою.
2
Крім безлічі рядових яхтових навчальних закладів існують найбільш авторитетні, які опинилися в трійці лідерів. Це американські школи: International Yacht Master Training (IYT), American Sailing Ass (ASA). А також британська підготовка в Royal Yachting Ass (RYA), система якої має безліч філій і користується безумовним авторитетом у всьому світі.
3
Враховуйте, що якими б високими стандартами не володіли вищеназвані школи, в основному скрізь викладають однакові знання, оскільки парусні кораблі, та й море у всіх континентах не дуже-то відрізняється. Відрізняються тільки самі особливості викладання.
4
Для початку перевірте свої знання англійської мови. Вони повинні бути не на початковому рівні, а хоча б на середньому. Англійська мова є міжнародною мовою радіообміну. Саме на ньому доведеться вести переговори з береговими службами та портовими властями в міжконтинентальних водах.
5
Тепер вибирайте яхтову школу. При цьому зовсім не обов'язково мати який-небудь досвід в плаванні на вітрильниках. Ви маєте можливість почати курс навчання «з нуля». Перш доведеться стати корисним членом команди. (Competent crew). Освоєння теорії та практики стане першим кроком до мети.
6
На заняттях ознайомтеся з морською термінологією, правилами безпеки плавання і головними прийомами управління вітрильником. А також освоюйте корисні навики роботи з вітрилами і мотузками. Після закінчення п'ятиденного курсу за спиною буде вже 100 миль морського плавання та досвід, необхідний для члена команди. Але самому яхтою управляти ще рано.
7
Далі пройдіть наступний щабель до отримання звання - Day Skipper. За 42 години теоретичного курсу вивчайте основи радіообміну, правила морського руху, метеорологію і ази навігації. Ці знання можна отримати як в очній, так і в заочній формі в режимі онлайн.
8
Потім на практичних заняттях пробуйте свої можливості в управлінні парусного судна в різних погодних умовах. За тижневий похід на вітрильнику кожен з п'яти навчаються повторює за інструктором всі необхідні дії доти, поки вони не стануть впевненими. Це процедури відходу і швартування, керування вітрилами і т.д. Всього 200 миль морського плавання. Останні два дні кожен учень здає іспит, пробуючи себе в ролі шкіпера. Наставник тільки спостерігає за ними.
9
Потім за умови успішного навчання можете отримати свою першу ліцензію з кваліфікацією шкіпера. З цими правами ви зможете ходити на вітрильнику довжиною до 24 м. За всіма міжнародними водам, брати участь в регатах і брати з собою родину чи друзів. Але це ще не все. Є ще два ступені до досягнення досконалості в цій справі. Ці курси більш поглиблені. Там зможете отримати звання - берегової шкіпер. А далі - капітан.
Зверніть увагу
За умови невеликого досвіду і знань можна відразу починати навчання, пропускаючи щабель Competent crew.