Як виростити здорову собаку.

Красивий, бадьорий і веселий пес - мрія будь-якого господаря. Щоб ваш вихованець виріс саме таким, потрібно вибрати здорового щеняти і приділити чимало часу його турботі про його самопочуття, харчуванні вихованні.
Інструкція
1
Збираючись придбати собаку, не беріть першого подвернувшегося цуценя. Взявши завідомо слабкого вихованця, ви сильно ризикуєте. Звичайно, трапляється, що хворобливі дитинчата з часом виростають у цілком повноцінних тварин, але нерідкі і більш сумні приклади. Тому виберіть самого бадьорого і добре вгодованого цуценя з посліду. Перевірте вушка, очі, стан шерсті. Бажано переконатися, що у тварини немає вроджених патологій.
2
Купивши цуценя, організуйте правильний режим харчування. Ви можете годувати собаку професійним готовим кормом або готувати для неї свіжу їжу самостійно. Головне - не згодовувати тварині завідомо неїстівні, що зіпсувалися шматки. Не давайте собаці гострі трубчасті кістки, жирні та гострі продукти й ласощі. Всі ці ласощі можуть негативно вплинути на її здоров'я і зовнішній вигляд. Зате вітаміни тварині необхідні. Якщо ваш пес харчується натуральною їжею, обов'язково давайте йому промислові вітамінні драже.
3
Не забудьте про щеплення. Уточніть у заводчика, коли тварина повинна бути вакциновано. Строго дотримуйте графік щеплень, який вам повідомить ветеринар. Врахуйте, що пропуск чергової ін'єкції чреватий важкими захворюваннями, такими як чумка або ентерит. Час від часу давайте собаці глистогінні препарати та стежте, щоб вона не принесло з вулиці бліх або кліщів.
4
Помітивши нездужання, відразу ж звертайтеся до ветеринара. Якщо пес без видимих причин відмовляється від їжі або вода, приймає дивні пози і прагнути сховатися, можливо, він починає хворіти. День зволікання може коштувати тварині життя. Важкі інфекційні захворювання на першому етапі проходять майже безсимптомно. Але якщо ви застали хворобу на ранній стадії, шанс вилікувати собаку буде досить високим.
5
Приділіть час вихованню вихованця. Не обов'язково дресирувати пса, але він повинен засвоїти основні команди: «фу», «сидіти», «поруч» і «до мене». Найкраще виховувати вихованця в процесі гри. Побільше спілкуйтеся з собакою - доброзичливий, Соціалізованій пес набагато приємніше, ніж злобне і відлюдний тварина.
6
Дотримуйтеся режиму прогулянок. Він залежить від віку і породи собаки. Молоді тварини повинні багато гуляти, вони потребують активному русі, галасливих іграх і пробіжках. Літні собаки зазвичай скорочують моціон до необхідного мінімуму. Багато залежить і від породи. Наприклад, мопси або бульдоги не люблять довгих гулянь, а на сонці у них навіть може статися тепловий удар. Водночас сеттери, хорти або вовкодави потребують інтенсивних пробіжках і заміських прогулянках хоча б раз на тиждень.