Як правильно зробити доріжки в саду. викладаємо плиту на вулиці.

Мережа доріжок, що зв'язує між собою окремі зони саду, є його функціональним і декоративним елементом. При проектуванні цієї мережі варто враховувати стиль, в якому оформлений сад, і призначення доріжок.
Вам знадобиться
  • - пісок;
  • - матеріал для мощення;
  • - руберойд;
  • - дренаж.
Інструкція
1
Перед початком робіт з улаштування доріжок продумайте схему їх розміщення. Якщо в оформленні вашого саду присутня велика кількість елементів регулярного стилю, доріжки повинні бути прямими. Пейзажні стилі припускають наявність в саду звивистих стежок. Щоб переконатися в правильності обраного місця, посипте майбутню доріжку піском і пройдіть по ній.
2
Залежно від функції, яку буде виконувати доріжка, визначте її ширину. Основні садові прогулянкові магістралі рекомендується робити шириною не менше метра. Для доріжок, що забезпечують доступ до робочих зон саду, досить півметрової ширини, що дозволяє пройти людині з інструментами або провезти тачку.
3
Підберіть матеріал, яким буде вимощена доріжка. Для регулярного саду підійдуть тротуарна плитка з шорсткою поверхнею. Якщо ваш сад вирішено в колоніальному стилі, зробіть м'які доріжки з деревної тріски, щебеню, гальки, дерев'яних настилів або спилов. Для мощення краще вибирати модрину, оскільки це досить довговічний вид деревини. Існують бетонні імітації деревних спилов. Для доріжок саду в стилі кантрі підійде клінкерну цеглу.
4
Товщина матеріалу доріжки залежить від навантаження, яке буде відчувати цей елемент садового декору. Для прогулянкових стежок виберіть матеріал товщиною близько п'яти сантиметрів. Парковці, під'їзній доріжці і господарській зоні буде потрібно товщина від семи до десяти сантиметрів.
5
На місці, де буде розташовуватися доріжка, зніміть грунт, передбачивши ухил для стоку води. Глибина виїмки залежить від товщини вкладається в неї дренажного шару. Для прогулянкових доріжок досить дренажу товщиною десять-п'ятнадцять сантиметрів, для під'їзних шляхів та господарської зони потрібно близько двадцяти сантиметрів. Утрамбуйте дно вийшла траншеї і вистелити його руберойдом або геотекстилем.
6
Зробіть дренажну подушку. Для цього підійде шар щебеню, шлаку, битої цегли або гравію. Поверх утрамбованого дренажу насипте пятисантиметровий шар піску і вирівняйте його.
7
Покладіть матеріал, вибраний для мощення доріжки. Способи його укладання можуть розрізнятися: кам'яні плити, як правило, кладуть на бетон, клінкерна цегла і тротуарну плитку - на пісок. При укладанні дерев'яних настилів або спилов проміжки між ними засипають кам'яною крихтою. Перед укладанням обробіть дерево складом, що запобігає гниття. Поверхня брукованої доріжки повинна виявитися вище за рівень грунту на чотири сантиметри.