Як боротися з кротами на городі.

Багато дачники знають, скільки неприємностей можуть принести кроти на городі чи садовій ділянці. Буває вкрай неприємно після висадки газону або посіву коренеплодів в один прекрасний день виявити, що ваша праця непоправно зіпсований цими невгамовними тваринами. Існує кілька перевірених на практиці методів, що дозволяють боротися з кротами.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - відро або банку;
  • - дошка;
  • - кротоловки або капкани;
  • - гас;
  • - карбід кальцію;
  • - дьоготь;
  • - нафталін;
  • - водопровідний шланг;
  • - вода.
Інструкція
1
Визначте на місцевості, де знаходиться хід крота, і розкрийте його повністю. На одному рівні з нижньою поверхнею ходу вкопати невелике відерце або скляну банку, які будуть виконувати роль пастки. Кротячий хід після цього відновите і закрийте яким-небудь підсобним матеріалом, наприклад дерном або обрізком дошки. Справа в тому, що кроти не терплять протягів, тому зруйнований хід попросту заб'ють грунтом.
2
Випробуйте радикальний спосіб позбавлення від кротів - спеціальні пастки-кротоловки і капкани. Насторожити пастки і поставте їх парами в один хід кінцями один до одного. Потрібно домогтися, щоб дротові кільця були розташовані в обидві сторони ходу.
3
Застосуйте для відлякування кротів речовини, що мають різкий і відштовхуючий запах: дьоготь, нафталін, карбід кальцію, гас, креолін. Акуратно закладіть хімічні препарати в нори, дотримуючись заходів безпеки при поводженні з ними. Руки при роботі обов'язково захистіть гумовими рукавичками.
4
Для захисту від кротів городу посадіть по межах земельної ділянки овочеві боби. Бажано також засіяти бобами і внутрішню частину городу в шаховому порядку. Такі посадки зазвичай відлякують кротів, які прагнуть переміститися з засіяного бобами ділянки в інше місце.
5
Якщо вжиті вами заходи не привели до потрібного результату, використовуйте для знищення небажаних тварин більш жорсткий метод. У свіжу Кротова нору вставте звичайний садовий шланг і залийте підземні ходи водою. Іноді перед такою поливанням в хід кладуть невелику кількість карбіду, що призводить до утворення газу і знищенню кротів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PGvmFHXYeaQ
Будь дачник хоч раз в житті так стаківался з проблемою кротів. Відзначимо, що кроти, і в половину не такий моторошний кошмар, як скажімо капустянка, яка з голоду їсть все.

Кроти не їдять рослинну їжу в принципі, проте коли вони прокладають свої тунелі, вони серйозно можуть пошкодити коріння рослин на Вашій ділянці. Крім того, є така тварина, називається слепиш, в народі його прозвали сірий кріт, однак насправді не який це не кріт зовсім. Так от, цей шахрай любитель витягати коренеплоди.

Ловити і відпускати кротів - немає сенсу. Вбивати їх жалко. Як же тоді боротися з кротами? Методи є різні. Найпростіший і нешкідливий, це розсадити чорні бобу або рябчик імператорський по периметру ділянки. Кроти запах цієї рослини не переносять, і ні в житті не сунутися на позначений цією рослиною ділянку.

Якщо Ви, з якихось причин не хочете садити ці квіти у себе на городі, тобто механічний варіант вирішення проблеми . По периметру городу вкопати в землю пластикові пляшки. Вкопати потрібно поперек переважаючого на ділянці напрямок вітру. У частині, яка буде знаходитися зовні, можна прорізати невеликі порожнини. Тепер, коли буде дути вітер, він потраплятиме в пляшку і створювати незначний шум і вібрацію. Люди цього впливу не відчують, а ось кроти в землі дуже навіть відчують. Так як кріт, звір спокійний він не піде рити хід на ділянку, яка незрозуміло від чого вібрує.

Крім того, можна боротися з кротами жорстокими і негуманними методами. Капкани, щурячу отруту і сірководневі хлопавки, ніхто не відміняв. Однак перш ніж використовувати такі суворі заходи, спробуйте вивести кротів іншим способом, вони ж звірі і не розуміють наших територіальних приладдя.