Як встановити міжкімнатні двері. Як зменшити межкомнотние двері.

Ви вирішили оновити домашній інтер'єр і встановити нові міжкімнатні двері. Колишні коробки цілі, але розміри куплених дверей все одно вимагають підгонки і грамотного навішування. Як це зробити з мінімальними витратами без запрошення професіоналів?
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - шуруповерт;
  • - шурупи;
  • - пила;
  • - рубанок;
  • - молоток;
  • - клини;
  • - олівець.
Інструкція
1
Оберіть оптимальний варіант міжкімнатних дверей. Перевагу бажано віддати виробам з натуральних матеріалів, тобто хвойних порід деревини, в тому числі - фільончастим, з частково обробленою поверхнею. В цьому випадку ви зможете експериментувати з колоритом покриття, враховуючи кольорову гаму вашого інтер'єру в цілому.
2
Заміряйте дверний отвір по висоті, ширині і глибині. Якщо виникла необхідність зменшити ширину дверей, зафіксуйте її в зручному для роботи положенні і прострогать боковину. Якщо двері филенчатая, стружіть з обох сторін, щоб зберегти симетрію обробки.
3
Для зменшення висоти дверей відпиляйте або зістругати зайве знизу або навіть і зверху. Важливо не отщепить кути, тому намагайтеся працювати рубанком від кута до середини обв'язки.
4
Приміряйте двері до отвору, поставивши її на клини. Встановіть петлі. Як правило, для установки стандартної міжкімнатних дверей досить двох якісних двостулкових петель. Для важкої двері, виготовленої, наприклад, з твердих порід деревини, буде потрібно врізати третю петлю в центрі.
5
Зробіть однакові поглиблення для стулок петель в косяку коробки двері і обв'язки дверного полотна. Точної розмітці допоможе підгонка з використанням підкладених під двері клинів: підбиваючи їх, ви підніміть двері до потрібного розміру нижнього зазору.
6
Врахуйте: оптимальна відстань для верхньої петлі - 175 мм від верхньої кромки, для нижньої - 250 мм. Повісьте двері спочатку на один шуруп в кожній петлі і перевірте точність підгонки. При необхідності поглибте один або обидва паза.
7
Якщо двері після вироблених припасувань відкривається і закривається без перешкод, закріпіть петлі всіма передбаченими шурупами.
Зверніть увагу
Уважно поставтеся до вибору розміру зазору між дверима та підлогою. Він повинен бути не менше 5-6 мм. У разі використання килима може знадобитися набагато більший просвіт - до 10-15 мм.
Корисна порада
При закріпленні петель на двері переконайтеся, що головки всіх шурупів повністю «втоплені» в отворах стулок.