Як навчити дитину правильно читати. Як навчити дитину читати стереотипи.

Дивовижну здатність дітей схоплювати все на льоту використовують далеко не всі батьки. А адже починати навчання читання можна почати дуже рано. Тільки при цьому варто відійти від стереотипів. Найголовніший стереотип - починати з алфавіту. Немає нічого більш важкого для дитини , ніж зрозуміти абстрактні букви. Можна спробувати по-іншому.
Інструкція
1
Ефективний спосіб навчання читанню, який ви побачите далі, заснований на використанні двох навичок дитини : розуміти те, що чує, і бачить. Додавання цих навичок дає вражаючий результат.
2
Отже, для початку вам знадобиться приготувати потрібні матеріали. Виріжте смужки висотою 10 і довжиною 50 см. На них ви будете писати слова. Висота однієї букви повинна бути не менше 7,5 см, а завширшки - 1,5 см. Буква повинна бути друкована, написана товстим червоним фломастером дуже чітко. Залиште з країв слова по 1,5 см. За ці порожні ділянки ви будете тримати картки. Ви можете надрукувати окремі літери на комп'ютері, важливо, щоб дотримувалися умови і був завжди один шрифт. З часом шрифт будете зменшувати, а червоні літери замінювати чорними.
3
Послідовність навчання за цією методикою наступна: спочатку ви показуєте окремі слова, потім словосполучення, від них переходите до простих пропозиціям, потім до більш поширеним і в результаті - читаєте книги.
4
На першому етапі це будуть найближчі дитині слова, такі як «мама», «тато» та інші слова, до яких у дитини вже є емоційне ставлення. Обстановка для занять повинна бути спокійною, час доби - коли у дитини багато сил і відмінний настрій. Показуйте картку протягом 1 секунди, чітко промовте значення слова, не пояснюючи нічого, показуйте іншу картку. Нічого не пояснюйте: картка - значення, картка-значення. Показавши 5 слів, обійміть малюка, словом покажіть, що він в центрі вашої уваги. Протягом дня повторюйте процедуру 3 рази. Таким чином, у вас на 1 день має бути 15 карток. На другий день - 6 занять по 5 карток, на третій - 9 занять. Повторюючи той же набір з 15 слів, додавши до них ще 5. Доведіть з часом ця кількість до 25. Включайте поступово в набір слів позначення частин тіла, предмети домашнього побуту. Головне, щоб малюк розумів ці слова. Нізащо не давайте йому нудьгувати: не тримайте слова довше секунди і не повторюйте один і той же набір слів день у день. Додавайте по 5 нових слів, прибираючи старие.Наращівайте кількість слів за 1 раз, додавайте до іменників дієслова і прикметники (позначення кольорів) доводячи його словниковий запас до 50 слів. Після цього переходите до другого етапу.
5
На наступному етапі ви показуєте вже словосполучення з тих слів, які дитина вивчив, наприклад, «мама стрибає» або «червоне яблуко». Потім переходьте до антонімів: Великий-маленький, худий-товстий. Бажано супроводжувати слова картинками.
6
Черговий етап - засвоєння простих речень: мама їсть, тато читає. Ці пропозиції можна оформити у фотоальбомі за участю знайомих йому людей.
7
Цей етап випливає з попереднього, тільки додаються нові слова, наприклад: мама їсть яблуко, мама їсть червоне яблуко.
8
І останній етап - книжка. Вона повинна містити текст від 50 до 100 слів шрифтом від 1 см і більше, картинки повинні слідувати після тексту, а не до нього. Сядьте з дитиною і виразно прочитайте текст. Робіть це 2-3 рази на день.
9
Четвертий етап випливає з попереднього, тільки додаються нові слова, наприклад: мама їсть яблуко, мама їсть червоне яблуко.
10
Зрозуміти, коли переходити до наступного етапу ви зможете, коли дитина почне дізнаватися слова, потім словосполучення і пропозиції. Нехай у ваших заняттях буде місце веселощам, грі, навіть абсурду, головне, що тільки при грі дитина активно засвоює потрібні знання і отримує навички.
Зверніть увагу
Як правильно навчити дитину читати. Раніше діти вчилися читати вже в школі, і мало кого з батьків хвилювало питання навчання на дому. Можна найняти дитині репетитора або здати його на розвиваючі заняття в спеціальний дитячий центр, а можна навчити малюка читати вдома. Адже домашні заняття не тільки розвивають дитину, а й дають можливість додаткового спілкування з мамою і татом.
Корисна порада
Як навчити дитину читати. На сучасному етапі розвитку освіти прийнято вважати, що повноцінне навчання дитини повинно починатися з 6-7 років. У цьому віці дошкільник вже досить самостійний, може доглядати за собою, багато чого розуміє і вміє. Складаємо окремі букви у склади. Батькам малюка дуже важливо розуміти, як правильно навчити дитину читати, адже від цього залежить, наскільки швидко дошкільник орієнтуватиметься в інших предметах.
На другому півріччі життя дитина починає вчитися розуміти слова . В цей час він отримує інформацію тільки від батьків. Завдання дорослого - запастися терпінням і допомогти малюкові опанувати всім різноманіттям мови.
Інструкція
1
У перші місяці життя у дитини розвивається пасивне володіння словом. Це значить, що він розуміє звернені до нього слова. Активне володіння промовою розвивається пізніше, коли вік малюка наближається до року.
2
Намагайтеся якомога частіше розмовляти з дитиною. Мова повинна бути спокійною і виразною. Посміхайтеся малюкові, намагайтеся зацікавити його промовою. Згодом дитина почне наслідувати вам, пробуючи повторити окремі слова. Тому не варто сюсюкати з дітьми, імітуючи їх невиразну мова, в цьому випадку навчання буде безглуздо.
3
Під час розмови показуйте дитині предмети, які можуть зацікавити його, і вимовляєте їх назву. Це можуть бути іграшки, які-небудь особисті речі батьків, до яких малюк виявляв свій інтерес (мамина шпилька, татів краватку). Важливо, щоб дитина співвідносив саме слово і предмет, який воно позначає.
4
Якщо ви будете регулярно прохати дитини «Скажи - лялька», це не принесе бажаного результату. Чадо зможе повторити сказане вами слово, проте не співвіднесе його з обозначаемой ним річчю.
5
Як вже було сказано, в перші місяці дитина є пасивним учасником розмови. Показуйте йому предмети в кімнаті, пояснюйте, як вони називаються. Приблизно до напівроку дитина на запитання «Де годинник?» Повинен повертати голову в сторону шуканого предмета.
6
Приблизно до дев'яти місяців малюк повинен знати основні поняття, пов'язані з його розпорядком дня. Він здійснює необхідні дії, коли батьки кажуть йому «сідай», «їж», «дай іграшку». Для того щоб дитина розуміла ці слова, мамі і татові необхідно регулярно повторювати дитині ці фрази і допомагати йому виконати те, що від нього просять.
7
У віці десяти-одинадцяти місяців пора починати грати з дитиною в пальчикові ігри, такі як «Сорока-білобока» та інші. При декламування вірша по черзі загинаються пальчики на руках дитину, що стимулює розвиток мови і дрібної моторики.