Як змусити себе готуватися до іспиту. Як до іспитів готуватися.

Якщо ви не можете змусити себе готуватися до іспиту, то ваше небажання можна пояснити не банальною лінню, а модним психологічним терміном - прокрастинація. Прокрастинація (від англ. Procrastination - відкладання з дня на день, зволікання), тим не менш, обумовлена відсутністю сили волі, мотивації і бажання, а також лінню.
Інструкція
1
Причиною вашого небажання сісти за підручники може бути відсутність інтересу до навчання, підсвідоме розуміння того факту, що це вам не цікаво і не потрібно. Багатьом студентам знайома така ситуація перед сесією: кілька безсонних ночей, судомні спроби прочитати всі конспекти і виконати всі завдання в самий останній момент. Радикальним засобом змінити ситуацію може стати написане вами заяву про відрахування, але не в кожного вистачить на це сили волі.
2
Ще однією причиною небажання займатися є невміння правильно розставляти пріоритети. Якщо ви чітко усвідомлюєте необхідність підготовки до іспиту і мотивуєте себе, це допоможе розставити пріоритети вірно.
3
Усвідомте, що іспит вам здати необхідно, і що він призначений на конкретний день і годину. Розбийте процес підготовки на етапи, між якими робіть перерву. Встановіть собі чіткі часові рамки, напишіть план-графік занять і спробуйте його дотримуватися. Складіть його заздалегідь, з вечора, щоб, коли ви сідаєте займатися, він вже лежав перед вами. Його необхідно скласти з урахуванням своїх біоритмів - намітьте вивчення найскладніших питань на ті години, коли ви засвоюєте матеріал найбільш продуктивно.
4
Оцініть реально свої сили. Бути може, підсвідомо ви впевнені в тому, що для вивчення квитків вам буде досить просто встати раніше в день іспиту і освіжити їх у пам'яті з ранку. Тому спроби змусити себе сісти за підручники за 2-3 дні до іспиту, звичайно, приречені на провал. Чи не виснажуйте себе і не мучтеся, все одно толку не буде - краще займіться іншою корисною справою.
5
Іноді причиною вашої прокрастинації і небажання готуватися може бути проста втома. У цьому випадку є сенс не вставати вранці по будильнику, щоб засісти за книги, а гарненько виспатися і почати займатися пізніше, але з великим бажанням і свіжою головою. У цьому випадку процес піде набагато веселіше.
Попереду гаряча пора - іспити і сесія, але не всі з легкістю приступають до підготовки. Виявити відповідальність і серйозність в цьому питанні заважають багато моментів: хороша погода за вікном, улюблений серіал та ін. Складіть чіткий план дій на вечір і постарайтеся дотримуватися його.
Вам знадобиться
  • - сила волі;
  • - стимул.
Інструкція
1
Для початку приготуйте робоче місце. Приберіть в кімнаті, вам ніщо не повинно заважати. Провітріть приміщення, так вам буде комфортніше.
2
Якщо ви дійсно втомилися - відпочиньте. Відпочиньте від усіх турбот, але з чіткою установкою, що через півгодини ви візьметеся за підготовку до іспиту .
3
У психології відсутнє поняття «лінь», єдине пояснення такій поведінці - відсутність мотивації. Подумайте, яка у вас мета. Можливо, цей іспит - прохідний квиток у вищий навчальний заклад.
4
Зосередьтеся на предметі. Вас не повинно ніщо відволікати: вимкніть телефон, вимкніть телевізор.
5
Перед початком занять, поставте мета - певний обсяг, з яким вам належить ознайомитися. Так вам буде простіше зібратися.
Корисна порада
Якщо вами опанувало почуття голоду, не мучте свій організм, зробіть невелику паузу. Не варто при цьому включати радіо чи телевізор, вашу увагу може швидко переключитися.