Чого нам варто басейн побудувати ?

Басейн з бетонною чашею є найпоширенішим і найбільш престижним видом басейну, який одночасно з цим є найбільш дорогої і складної в технічному відношенні конструкцією. Тому для отримання міцної і довговічною конструкції будівництво такого басейну вимагає ґрунтовного підходу і повинно бути ретельно продуманим.

Перш за все, слід визначитися з вибором місця для майбутнього басейну, а також його типом - відкритий або закритий. Закритий басейн може бути розміщений в самому будинку, в прибудові до нього або в окремому павільйоні. Рішення про будівництво закритого басейну з бетонною чашею доцільно приймати при проектуванні будівлі. При плануванні забудови відкритого басейну потрібно враховувати дані розвідки грунтів, а також можливість підведення до басейну необхідних інженерних комунікацій, найбільш важливими з яких є системи водовідведення та водопостачання.

Оскільки проектування басейну з бетонною чашею є досить складним завданням, бажано доручити її досвідченим проектувальникам.

Після завершення розробки проекту майбутнього басейну можна приступати до його будівництва, яке включає наступні етапи:

  • Риття котловану для басейну;
  • Спорудження підстави бетонної чаші майбутнього басейну;
  • Армування;
  • Пристрій опалубки;
  • Бетонування, а також розміщення закладних елементів;
  • Роботи по демонтажу опалубки;
  • Вирівнювання днища і стін чаші;
  • Гідроізоляція;
  • Оздоблювальні роботи.

Особливості споруди підстави під чашу басейну закритого типу залежать від того, чи зводиться дана конструкція під час будівництва будинку або вбудовується у вже існуючу будівлю. При першому варіанті в проекті враховують специфіку гідротехнічної споруди, а також взаємне розташування днища басейну і фундаменту будівлі. Чашу басейну краще розташовувати на опорах, що дозволить в майбутньому контролювати стан трубопроводів і всієї конструкції. При вбудовуванні басейну у вже готову будівлю можуть виникнути різні складнощі, тому в кожному конкретному випадку слід розробити індивідуальну технологічну схему.

При будівництві басейну відкритого типу набагато простіше виконувати етапи риття котловану, а також підбиття під бетонну чашу підстави. При риття котловану слід враховувати щільність землі, рівень ґрунтових вод. Також має бути відсутня навантаження з боку фундаментів розташованих по сусідству будівель.

При влаштуванні основи бетонної чаші басейну і армуванні товщина стін і донної плити, діаметр і клас арматури визначаються за допомогою гідростатичних розрахунків. Також при армуванні слід приділити особливу увагу гідроізоляції сталевої арматури, щоб не допустити виникнення корозії при просочуванні в товщу бетону води. Арматуру для цього обробляють різними антикорозійними складами, які забезпечують корозійну стійкість, а, отже, і довговічність всієї конструкції. Використовують для цього, як правило, полімерні фарби, застосовуючи для більшої надійності подвійне фарбування. Якщо ж потрібно максимальний рівень корозійної стійкості, використовують багатошарове фарбування фарбами або застосовують спеціальні полімерні мастики. Бетонування чаш басейнів сьогодні виробляється по одній з двох технологій: безперервної заливки або відливання в 2 прийоми.

Спорудження опалубки є важливим етапом споруди басейну, оскільки надійна опалубка дозволяє уникнути появи різних дефектів при бетонуванні: завалювання стін, витріщення бетону , порушення геометрії чаші і заощадити кошти і сили при проведенні оздоблювальних робіт.

Також слід ретельно проводити вирівнювання днища і стін, оскільки від якості цих робіт залежить надійність гідроізоляції, якість обробки, а також зовнішній вигляд чаші басейну.

Облицювання внутрішньої поверхні басейнів проводиться за допомогою полімерного покриття, армованого скловолокном. Воно є одночасно гідроізолюючим і оздоблювальним матеріалом, що є особливо цінним при проведенні реконструкції бетонних чаш.

Отже, Ви переконалися, що будівництво басейну - завдання непросте і передбачає наявності вузькоспеціалізованих знань, умінь, високого професіоналізму. Тому, звернення до професіоналом - послужить вірним запорукою якнайшвидшого і вдалого здійснення вашої мрії.

Компанія «Конрейз» вже більше 15 років працює на ринку будівництва плавальних громадських і приватних басейнів різного ступеня складності. Наші фахівці мають колосальний досвід і проконсультують Вас з усіх питань, що стосуються будівництва і проектування басейнів, придбання необхідного і додаткового оборудованія.Обращайтесь по Адес: Москва, Проспект Миру, будинок 119, будова 519 (ВВЦ) Тел: (495) 641-2251