Як класти плитку для ванної. Як закласти дірку в емальованому ванні.

Одним з найбільш популярних способів внутрішньої обробки ванної кімнати сьогодні є її повна облицювання кахельною плиткою. Даний спосіб забезпечує високу водонепроникність приміщення, а також його відмінні експлуатаційні характеристики. Класти плитку для ванної можна самостійно, дотримуючись простих правил.
Вам знадобиться
  • - кахельна плитка; - Плитковий клей; - Фуга; - Молоток, зубило; - Шпатель; - Цемент і пісок, або суміш для вирівнювання стін; - Пластикові хрестики; - Схил; - Будівельний рівень; - Дерев'яні рейки; - Невеликі цвяхи; - Нитки.
Інструкція
1
Звільніть ванну кімнату. Винесіть з неї всі речі. Демонтуйте і приберіть всю сантехніку. По можливості приберіть каналізаційні труби та їх кріплення до стін, зніміть змішувач. Повинна залишитися абсолютно порожня кімната.
2
Підготуйте поверхні стін і підлоги для укладання плитки. Якщо на них вже є кахель, зніміть його. Скористайтеся зубилом і молотком. Встановлюйте зубило до краю плитки під гострим кутом, як би збираючись підчепити її. Здійснюйте удари молотком по зубилу для того, щоб відокремити плитку. Використовуйте захисні рукавички та окуляри для того, щоб уникнути травм рук і очей від гострих осколків. Використовуючи ніж, зубило та гострий металевий шпатель, видаліть зі стін і підлоги залишки плиткового клею.
3
Перевірте стіни і стеля на предмет необхідності їх вирівнювання. Використовуйте висок для того, щоб переконатися в тому, що кожна стіна вертикальна в усіх місцях. Перевірте підлогу на горизонтальність будівельним рівнем. За допомогою косинця переконайтеся, що кути між стінами, а також стінами і підлогою строго дорівнюють 90 °. Також на поверхнях не повинно бути значних поглиблень і виступів. Якщо хоча яке з цих умов не виконується, перейдіть до кроку 4, інакше - до п'ятого кроку.
4
Вирівняйте стіни і підлогу. Використовуйте звичайний розчин (цемент з піском), або спеціальні будівельні суміші. Працюйте широким шпателем. Для підлоги можна застосувати «наливні підлоги» - це більш зручно, оскільки вони вирівнюються самостійно.
5
Підготуйтеся до укладання плитки у ванній кімнаті. Приготуйте клейовий склад. Він повинен бути середньої консистенції. На підлогу уздовж стін укладіть дерев'яні рейки. Вирівняйте їх по рівню до горизонтального стану. По кутах першою з оброблюваних стін також закріпіть рейки. Вони повинні розташовуватися абсолютно вертикально.
6
Покладіть плитку на стіни. Перший ряд повинен розташовуватися внизу, встановлюючись нижньої кромкою на горизонтальну дерев'яну рейку. Крайні плитки вирівнюються по рейкам на стінах. Наносите клейовий склад зубчастим шпателем і прикладайте плитки до стіни. Акуратно натискайте на них, щоб добитися ідеального стану та рівномірного розподілу клею. Верхні ряди рівняйте, забиваючи цвяхи в вертикальні рейки на стінах і натягуючи між ними нитки. Для зручності укладання і дотримання точних розмірів зазорів вставляйте між плитками спеціальні пластикові хрестики.
7
Покладіть плитку на підлогу. Дійте аналогічно тому, як це було описано в попередньому кроці. Роботу починайте від дальнього по відношенню до дверей кута. За допомогою будівельного рівня контролюйте кожну плитку на предмет її точного горизонтального розташування. Слідкуйте за тим, щоб поверхні всіх плиток знаходилися на одному рівні.
8
Здійсніть завершальні роботи. Дочекайтеся повного затвердіння плиткового клею (тільки тоді по підлозі можна буде ходити). Підготуйте склад для «затирання» (фугу), розвівши спеціальну суху суміш водою. Заповніть їй шви між плиткою за допомогою гумового шпателя. Після висихання фуги очистіть всю ванну кімнату від її залишків та крапель плиткового клею.
Корисна порада
Якщо необхідно розрізати плитку, робіть це спеціальним інструментом (плиткорезом) або болгаркою.