Як почистити мангал.

Мангал призначений для приготування їжі на вогні. Щоб шашлики, сосиски, риба не мали стороннього запаху, після кожного використання мангал рекомендується чистити за допомогою сучасних або підручних засобів.
Вам знадобиться
  • - чистячі засоби; - Миючі засоби; - Річковий пісок; - Губка; - Залізна щітка; - Ганчірка.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб - почистити мангал відразу після приготування їжі. Як тільки мангал охолоне, вичистіть вугілля, зніміть решітки, обробіть всю поверхню за допомогою знежирюючий рідини, призначеної для миття посуду. Якщо після такого миття залишився пригорілий жир, використовуйте залізну щітку і будь-яке засіб для чищення в порошку або у вигляді гелю. Ретельно обполосніть очищені поверхні водою, просушіть.
2
Чистку газового мангала проводите з великою пересторогою. Закрийте всі форсунки алюмінієвою фольгою, очистіть за допомогою губки всю поверхню, промийте водою, протріть сухою ганчіркою. Чистку форсунок можна проводити за допомогою спеціальної щітки або довірити цю роботу професіоналові, який проводить планову технічну перевірку.
3
Якщо ви готували шашлик, барбекю на природі і чистячих засобів під рукою не виявилося, використовуйте річковий пісок. За допомогою щітки, губки, або, в крайньому випадку, дрантя, ретельно змочіть всю поверхню мангала, рясно посипте річковим або Боровим піском, ретельно потріть пригорілий жир, рясно змийте пісок водою, просушіть мангал.
Зверніть увагу
Більшість громадян вважають за краще не чистити мангал і роблять це абсолютно марно. Смачну, здорову їжу, без домішки сторонніх запахів можна отримати тільки при готуванні в абсолютно чистому мангалі. Деревне вугілля дає досить високу температуру. Жир, що залишився з минулого разу, починає плавитися і виділяти канцерогенні речовини, які разом з димом залишаються на їжі. Канцерогени викликають онкологічні захворювання. Систематичне вживання їжі, приправленою канцерогенами, самим негативним чином позначається на здоров'ї. Тому мангал потрібно обов'язково чистити, навіть якщо він встановлений стаціонарно і не має нічого спільного з розбірною конструкцією.