Як навчитися підбирати акорди.

Інтернет-ресурси рясніють каталогами текстів і акордів до пісень всіляких жанрів, при бажанні можна знайти практично будь-який твір, яке ви плануєте зіграти. Але якщо ви хочете перевірити рівень свого слуху, спробуйте годі й шукати ноти, а підібрати по аудіозаписи твори. Так ви розвинете і мелодійне, і гармонійне мислення.
Інструкція
1
Виберіть твір, який хочете підібрати. Якщо досвіду у вас небагато або взагалі немає, вибирайте прості мелодії з нехитрою ритмом. Прослухайте весь твір від початку до кінця один раз. Проаналізуйте всі дані, які зможете: лад (мажор-мінор), вид (натуральний, гармонічний, мелодичний, метр (три чверті, чотири чверті).
2
Перемотайте на початок і прослухайте перший заспів (першу частину куплета, без приспіву). Проаналізуйте його окремо, постарайтеся приблизно вгадати і тональність.
3
Прослухайте вступ. Зіграйте перший акорд. Не лякайтеся, якщо промажете, зіграєте вище або нижче. Знайдіть перший акорд. Оскільки це, швидше за все, тонічне тризвук, всі інші акорди будуватимуться на щаблях цієї ж тональності.
4
Підберіть решта акорди вступу, прослуховуючи раз за разом уривок пісні. Потім переходьте до наступних частинах.
5
У більшості пісень повторювані мотиви і частини пісні, як правило, пишуться в одній і тій же тональності. Тому в більшості випадків підбирати другий куплет не доведеться.
6
Після закінчення підбору зіграйте все твір під включене відтворення, перевіряючи кожен акорд. Не зупиняйтеся, навіть якщо відчуваєте, що помилилися, просто поставте подумки галочку. По закінченні програвання поверніться і виправте помилку.